Trpěli jste onemocněním žaludku? Nezapomeňte na dietu!

Žaludeční problémy bývají velmi časté a velmi nepříjemné. Mnoho lidí dělá tu chybu, že je naprosto přehlíží, a tak se není čemu divit, když se někdy z práce musí odjíždět přímo na pohotovost, protože píchání a křeče v žaludku jsou naprosto k nevydržení. Bohužel však mnohdy v takovém případě doktor odhalí závažné onemocnění žaludku a rovnou si vás nechají na nemocničním pokoji. Léčba následně trvá pěkně dlouhou dobu a přetrvává také během pobytu doma.

Musíte se tedy zaměřit na správnou stravu, protože po každém takovém žaludečním onemocnění následuje nepříjemná dieta, by se nám všechny žaludeční orgány v těle řádně zregenerovaly a nabyly opět své funkce, kterou mají bezchybně vykonávat. Pokud si na takovou dietu nebudete dbát, jisté onemocnění může přijít v brzké době znovu a v ještě horším provedení. Je to zkrátka takový koloběh, z něhož můžete vyjít pouze tehdy, pokud jedenkrát plně dodržíte požadovaná pravidla.

Co tedy jíst a co nejíst?

Hlavním pravidlem je to, abyste se vyhnuli tučným, smaženým, slaných a také hlavně kořeněným jídlům. Mezi velké tabu patří například konzumace alkoholu a také perlivých nápojů, protože ty řádně leptají náš žaludek a po nemoci je toto leptání naprosto zakázáno. Nejezte však ani celozrnné pečivo a zaměřte se především na to bílé – to je jistě překážka pro ty, kteří se snaží žít zdravý životním stylem. Zeleninu volte hlavně vařenou, protože čerstvá je pro žaludek hůře stravitelná.

Vhodné jsou však především přesnídávky nebo polévkové vývary, které do těla dostanou alespoň něco i tehdy, kdy chce žaludek všechno vracet nazpět. Zaměřte se především na pití bylinkových čajů, protože i ty jsou doporučeny, stejně jako například suchary, piškoty, vařené brambory, rýže nebo například banány. Jestliže však máte chuť například na luštěniny, bohužel si i na ni budete muset nechat zajít chuť.

Mohlo by se vám líbit...