Jaké bylinky ulevují od kašle? Najdou se vůbec takové?

Kašel v současné době sužuje nejednoho člověka. Buďto je to příznak nachlazení, nebo je to příznak aktuálně panujícího koronaviru. Ať už má kašel původ kdekoli, je třeba říct, že s ním lze bojovat i jinak než s pomocí sirupů proti kašli. Například vsaďte na sílu bylinek, které si umí poradit i s tímto zdravotním neduhem. Mnozí lidé se domnívají, že si s kašlem bylinky poradit zrovna dvakrát neumí, ale my jsme jiného názoru. Pojďme si prozradit několik bylinek, které si s nepříjemným kašlem poradí opravdu velice rychle.  

Jitrocel kopinatý 

Jednou takovou bylinkou ulevující od kašle je jitrocel kopinatý. Mluvíme konkrétně o jedné z nejznámějších bylinek, které efektivně s kašlem bojují. Jitrocel se používá především při léčbě vlhkého kašle. Umí totiž zbavit tělo množství slizu, navíc zlepšuje viskozitu hlenu. Jelikož umí jitrocel hlen zředit, dojde ke snazšímu vykašlávání a rychleji se tak nepříjemného kašle zbavíme.  

Mateřídouška obecná 

Další efektivní bylinkou v boji proti kašli je mateřídouška obecná, která je velice silná a aromatická. Pokud jste už s mateřídouškou přišli do kontaktu dříve, pak víte, jak aromatická tato bylinka může být. I ona ulevuje od vlhkého kašle, i ona umí rozpustit husté hleny, které nás nutí neustále kašlat a které nám nedají spát.  

Divizna velkokvětá 

Nejen proti vlhkému, ale také proti suchému kašli bojuje divizna velkokvětá, což je bylinka, která je na zahradě nebo na poli doslova nepřehlédnutelná. Divizna obsahuje všechny důležité prvky, které při léčbě kašle potřebujete. Umí vytvořit takzvaný ochranný film, který umí chránit stěny dýchacích cest. 

Podběl lékařský 

Další velmi účinnou bylinkou v boji proti kašli je také podběl lékařský, který je tradiční hlavně v lidové medicíně. Umí zředit hlen, tudíž ulevuje od vlhkého kašle. Nejčastěji si z něj lidé dělají obklad na prsa. 

Mohlo by se vám líbit...