Chcete mít doma společníka? Zvažte papouška kakariki

Jste doma často sami a chcete mít nějakého společníka, se kterým si dokonce budete moct i popovídat? Nemusíte si hledat spolubydlícího v podobě člověka, můžete si domů přinést papouška, kterého hravě naučíte mluvit. I když byste svého papouška mluvit nenaučili, stejně to bude skvělý pomocník, který nevyžaduje tolik péče jako například kočka nebo pes. Nabízí se však otázka, jaký papoušek je vhodný nebo ideální.  

Naším favoritem je jednoznačně papoušek kakariki, který je velice krásný a milý společník. Jeho hlavní předností je to, že péče o něj je naprosto nenáročná. Kromě jiného je to velice zvídavý papoušek, který je zároveň velmi přátelský.  

O papoušcích kakariki 

Pokud se rozhodnete pro tento druh papouška, určitě vás bude zajímat, jak se odlišuje samička od samečka. Například samečci jsou krapet větší, mají větší především oči a také zobák. V porovnání se samičkami mají trochu jiný tvar hlavy, samečci mají hlavu více hranatou.  

Papoušek zvaný kakariki se dožívá až patnácti let. Jeho délka života se však odvíjí od toho, v jakých podmínkách žije, jaká je mu dávána péče a co tvoří jeho stravu.  

Jak papouška kakariki chovat 

Papoušek kakariki není náročný, jak již bylo zmíněno. Ke svému spokojenému životu potřebuje především dostatečně velkou voliéru, která by měla být hlavně dostatečně široká. Co se týče krmení, jeho strava se neliší od stravy jiných papoušků. Ideální jsou speciální směsi pro papoušky, které však neobsahují tučná semínka, jako jsou slunečnicová nebo konopná semínka. Ideální je strava plná ovse, prosa nebo pšenice.  

Stravu můžete zpestřit i celou řadou ovoce. Oblíbené je zejména jablko, také kiwi nebo mandarinky či pomeranče. Ze zeleniny lze vypíchnout mrkev.  

Aby se papouškovi kakariki dařilo, doporučujeme mu sem tam dopřát i koupel. Tento druh papouška vodu naprosto miluje! 

Mohlo by se vám líbit...