I ženy mají své dny, zejména když je trápí nemoci, které postihují jen je

Zatímco pro muže je nejhorší nemocí obyčejná rýma, ženy mohou trpět mnohými jinými, závažnějšími onemocněními. Samozřejmě i ženy může postihnout obyčejná angína nebo chřipka, je však pravdou, že ženy mohou chytit i takové nemoci, které jsou typicky ženské. A kupodivu takové nemoci nejsou jenom gynekologické. Seznamme se s několika nemocemi, které mohou prodělávat jen a pouze ženy.  

Rakovina děložního čípku 

Je onemocnění, před kterým se celá řada žen nechává očkovat. Takové očkování sice nepatří k nejlevnějším a nejméně bolestivým, ale je to potřeba. Rakovina děložního čípku totiž může být zrádná. Navíc se jedná o druhé nejčastější typicky ženské onemocnění, kterým ženy bohužel trpí.  

Riziko vzniku rakoviny děložního čípku se zvyšuje s vysokým počtem sexuálních partnerů. Také riziko vzniku tohoto druhu rakoviny roste se špatnou hygienou nebo také při snížené imunitě.  

Rakovina prsu 

Opět další typicky ženské onemocnění, které je nádorovým onemocněním postihujícím drtivou většinu žen. V počátečním stádiu se toto onemocnění nijak neprojevuje, v dalších stádiích nemoci se může nahmatat bulka nebo nerovnosti na prsu.  

Riziko vzniku rakoviny prstu roste s vyšší konzumací alkoholu, s návykovým kouřením, také s porodem po třicátém roce života nebo se špatnou životosprávou.  

Vaginální mykóza 

Je snad nejčastější ženské onemocnění, s nímž má zkušenost pravděpodobně každá žena. Vaginální mykóza je způsobena kvasinkou, která se velice rychle rozmnožuje. Ke vzniku nemoci přispívá například špatná hygiena, dále také velké množství konzumovaného cukru nebo také k vaginální mykóze přispívá nošení umělého spodního prádla.  

Nepravidelný menstruační cyklus 

I nepravidelný menstruační cyklus lze považovat jako za typicky ženské onemocnění, které je způsobené nerovnováhou hormonů a estrogenu s progesteronem. Na nepravidelnost menstruace má vliv také stres, antikoncepce nebo třeba anorexie. 

Mohlo by se vám líbit...