Jak nosit uvolněnou eleganci 

Elegance a uvolněnost? Že to zní nemožně? S námi ne. Přečtěte si tipy, díky kterým získá vaše elegantní dámské oblečení i uvolněnost. 

Než začneme 

Nejprve si ale shrňme několik základních informací, které byste měly mít na paměti. 

 • Zvolte vhodnou velikost: Elegantní oblečení by mělo sedět perfektně, nikoliv příliš volně ani příliš těsně. 
 • Vyberte si kvalitní materiály: Kvalitní oblečení je totiž klíčové pro elegantní vzhled. 
 • Myslete na doplňky: Elegantní oblečení vynikne díky vhodným doplňkům, jako jsou například malé kabelky a praktické tašky.
 • Přizpůsobte se situaci: Zvažte, kam se chystáte a jaká je tam předepsaná dresscode. 

Jak na uvolněnou eleganci? 

Nechcete v elegantním oblečení působit příliš usedle? Objevte několik jednoduchých tipů, které formálnost vašeho oblečení odlehčí. 

 • Výrazná barva: Výrazné barvy nejen dodávají originálnost, ale také snižují míru formálnosti. S elegantním a formálním oblečením máme spojené spíš neutrální a střídmé barvy. Proto pokud sáhnete po nějaké výraznější barvě, získá vaše oblečení uvolněnější ráz. 
 • Vzory: Podobně jako barvy, také vzory mohou odlehčit formální oblečení. Vyjma klasického, jemného proužku, máme většinu vzorů spojených spíše s volnočasovým oblečením. 
 • Unikátní materiál: Společenské oblečení si spojujeme s určitými druhy materiálů. Pokud však například oblékneme koženou pouzdrovou sukni místo klasické látkové, získá náš outfit úplně jiný ráz. Stejně tak můžeme sáhnout například po úpletových šatech nebo lněné sukni. 
 • Textura materiálu: Materiál oblečení také může mít nějakou výraznější texturu. Pokud si místo hladkého svetříku oblékneme nějaký hrubě pletený či s dlouhým chlupem, nebo pokud mají naše šaty nějaký reliéfní vzor, formálnost outfitu se tím sníží. 
 • Aplikace a originální střihy: Určité detaily mohou oblečení také pomoct. Ozdobné knoflíky, lemování, transparentní vsadky, volány, a podobně. Stejně tak fungují i netypické nebo zajímavé střihy. 

Uvolněná elegance je o kombinaci komfortu a stylu. Vytváří tedy dojem přirozenosti a ženskosti zároveň. Tak si ho také zkuste, a třeba příjemně překvapí nejen vás, ale i vaše okolí.

Tipy na elegantní dresscode do společnosti

 1. Vyberte si vhodný outfit podle typu události a místa konání. Například pro formální společenskou akci by měl být váš outfit formální a elegantní, zatímco pro neformální oslavu by mohl být v pořádku méně formální a svěží outfit.
 2. Zvolte si kvalitní materiály a dobře padnoucí oblečení. Vhodně zvolené oblečení vám dodává sebevědomí a pomáhá vytvořit profesionální dojem.
 3. Vždy dodržujte pravidla dresscodu, pokud jsou stanovena. Pokud není stanoven žádný dresscode, vyberte si spíše formálnější outfit.
 4. Zvolte si elegantní barvy, jako jsou černá, bílá, tmavě modrá, šedá nebo hnědá, které vypadají profesionálně a sofistikovaně.
 1. Pokud jde o doplňky, volte spíše jednoduché a vkusné kousky. Můžete zvolit jednoduchý náhrdelník, náušnice, prsten nebo hodinky.
 2. Nezapomeňte na účes a make-up. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete je mít rozpuštěné nebo sepnuté do elegantního drdolu. Make-up by měl být decentní a neutrální.
 3. Noste vhodné boty. Pokud je to formální akce, volte elegantní lodičky nebo boty na podpatku. Pokud je akce neformální, můžete zvolit baleríny nebo boty na ploché podrážce.
 4. Věnujte pozornost detailům, jako jsou manžety košile, kravata, kapsy na obleku a podobně. Tyto drobnosti vytvářejí dojem dokonalosti.
 5. Nakonec, nezapomeňte se cítit pohodlně a sebevědomě. Vhodně zvolený outfit by vám měl dodávat sebevědomí a umožnit vám se cítit pohodlně při všech aktivitách, které na společenské akci plánujete vykonávat.

Mohlo by se vám líbit...