Pokojíček pro malou princeznu: jaké zvolit barvy? 

Růžová v mnoha odstínech. Právě to si vybaví většina z nás, když se řekne barvy pro holku. Tento stereotyp je ale minulostí. Pokud stojíte před rozhodnutím, jak vymalovat pokoj vaší dcery, věřte, že růžová není jedinou možností. Naopak, pokud zvolíte jiný odstín, možná si budete v budoucnu děkovat. A možná vám bude děkovat i vaše dcera.  

Držte se spíš jemných tónů 

Obecně je lepší držet se spíše jemnějších a tlumených tónů. Volba může padnout i na pastelové barvy – ano, tedy i modrou nebo zelenou. I to jsou totiž barvy, které mohou být základem pro dívčí pokoj. Jejich výhodou je také to, že čím tlumenější a univerzálnější tóny vyberete, tím menší budete mít problémy v dalších letech s obměnou a redesignem prostoru. Navíc, pokud jako základ stěn i velkých ploch zvolíte tlumený, o to více se následně můžete vyřádit s doplňky a jinými prvky interiéru.  

Perfektní kombinaci pak tvoří například růžová a šedá, případně hnědá. Ač se to na první pohled nemusí zdát, takové pokojíčky mají velmi holčičí a princeznovský nádech. Nicméně toto spojení se už může řadit k výraznějším barvám, které by vás i obyvatelku pokoje mohly brzy omrzet.  

V případě, že však zvolíte jasnou a výraznou barvu celého interiéru, musíte se následně držet zpátky s barvou doplňků a nábytku. Zvolíte-li například modrou barvu, která je ideální podle principů Feng-šuej, vyberte potom tlumenější postel i stůl. Ideálně samozřejmě ve stejném odstínu.  

Zařizujte vy i dcera sama 

Do celkového výběru vybavení zkuste svou dceru zapojit. Ač v některých věcech budete rozhodovat vy, je nutné, aby ona se vším souhlasila. Přeci jen je tou osobou, která v prostoru bude trávit nejvíce času. Můžete se třeba dohodnout, že nábytek vyberete vy jako rodiče, doplňky si může zvolit sama, aby věděla, v čem se jí bude nejlépe fungovat. 

Mohlo by se vám líbit...