Zasaďte si oblíbené ovoce do kelímku ve vašem bytě

Při aktuálním neustálém zdražování není divu, že se lidé rozhodují si své ovoce a zeleninu pěstovat. Pokud však bydlíte v bytě a nemáte k dispozici svou vlastní zahrádku nebo balkon, na němž by měli vaše plodiny dostatek sluníčka, pak nezoufejte, protože i v tomto případě se můžete radovat z dobré odrůdy vašich domácích jahod nebo citronu. Vše totiž začíná pěstováním v kelímku. Po rozrostení rostliny pak jen přesadíte do takového květináče, který se vám vleze na okenní parapet, a máte vyhráno.

Jako podklad si tedy ze začátku dejte kelímek. Do něho vložte uříznuté dno druhého kelímku, v němž jste udělali pomocí párátka dírky. To proto, aby vaše rostlina měla kam dýchat a postupně zapouštět kořeny. Nasypte do kelímku vodu a vždy řádně zavlažte – a to buď předtím, než semínka dáte do kelímku, nebo řádně potom, až zasypete semínka.

Jaké ovoce si takto v kelímku můžu pěstovat?

Mezi ovoce, které vám v kelímku opravdu krásně vyklíčí, patří například jahody. Z jahody vyjměte semínka, která se vám obvykle dostanou mezi zuby. Ty pak dejte do kelímku s hlínou, přikryjte trochou hlíny a zavlažte. Dejte na okno, ať má rostlina nejen čerstvý vzduch, ale také dobré světlo.

Dalším takovým druhem ovoce je rozhodně citron. Tomu stačí jenom pecka, kterou naložíte do stejně připraveného kelímku. U něho vám však prospěje to, že až pecku zahrabete a zavlažíte, tak pak přetáhněte přes kelímek alobal, do něhož uděláte dírky. Až vám citron vyraší, pak alobal sejměte.

Stejný fígl s alobalem vám pomůže i při pěstování malin, které jsou velice oblíbeným červeným ovocem. Jednu malinu si protřete v sítku, aby vám zůstala v sítku jenom jadýrka, a ty pak zasaďte do kelímku. Nezapomeňte na fígl s alobalem.

Kdy rostliny zalévat?

Rostliny pak zalévejte často – hlavně, pokud bude velice horko. To si někdy žádá i každodenní kropení. Půda pro ovoce musí být vždy mokrá – není to jako u řady rostlin v domácnosti, které vydrží chvíli i se sušší půdou.

Mohlo by se vám líbit...