Nejpřítulnější kočičí plemena, která budou těmi nejlepšími parťáky

Ano, Češi jsou sice národem pejskařů, ale kromě psích společníků si pořizují ještě jedno zvířecí stvoření, a tím je kočka. I kočičky máme velice v lásce a díky tomu, že nevyžadují tolik pozornosti jako pes, je v mnoha případech upřednostňujeme. Pokud i vy přemýšlíte nad kočkou, prozradíme vám nejpřítulnější kočičí plemena. Vždyť stále chcete domácího mazlíčka, nikoliv tvora, který si bude žít svým vlastním životem (a mnohé kočičí rasy to umí). 

Tonkinská kočka se studánkově modrýma očima 

Pokud chcete kočku, která se k vám bude tulit a nebude se jenom cárat po venku, rozhodně byste měli zvážit tonkinskou kočku. Jedná se o kombinaci barmské a siamské kočky, jež se pyšní svýma studánkově modrýma očima. Přítulnost je u nich poznávací znamení, stejně jako touha po neustálém kontaktu a hravost.  

Chovatelé této kočky rádi tvrdí, že tonkinská kočka se dokáže přizpůsobit svému okolí. Dokážou ale také způsobovat trable, pokud se nudí, tak se jim sem tam opravdu zkuste aktivně věnovat. 

Perská kočka s příjemným kožíškem 

Pokud toužíte po kočce, která má opravdu hedvábný kožíšek, domů si pusťte perskou kočku. I když vypadá na první pohled jako zvíře, které velice rádo způsobuje dramata, ve skutečnosti se jedná o extrémně mazlivou kočku klidného a družného charakteru. Na první pohled se jedná o velice roztomilou rasu, za což vděčí svým záhybům „v obličeji”.  

Aby byla kočka spokojená, potřebují ke svému spokojenému životu hlavně vyhřáté místo, kde budou moct odpočívat, a zvířecí kamarády, pokud se jim nemůžete aktivně věnovat. 

Cornish rex budí strach, ale je přítulná 

Přítulnost byste možná neřekli do kočky zvané Cornish rex. Tato rasa budí na první dojem strach, a to díky svým výrazným očím a často zajímavému zbarvení. Ve skutečnosti se jedná o plemeno toužící být středem pozornosti, které je extrémně hravé, nejen maximálně přítulné.  

Kde jí bude nejlíp, tak v posteli pod peřinou. 

Mohlo by se vám líbit...