Co hraje roli při výběru garnýží?

Závěsy a záclony tvoří prim v interiéru. Jen díky nim je domácnost moderní, stylová a příjemná – doslova hladí po duši. Pokud závěsy a záclony nejsou součástí vašeho interiéru, napravte to. Možná vám v tom zabraňuje jen to, že nejste majiteli garnýží. To však jde také napravit. Jak postupovat při výběru této části oken, díky které mohou zdobit záclony vaše okna?

Zvolte vhodný průměr tyče

Nabídka garnýží na trhu je opravdu obrovská, to se musí nechat. O to větší je vybrat si z nich jedny, které budou zdobit váš interiér. Možná vás jako první zaujaly elegantní dřevěné garnýže, možná vaši pozornost zaujaly spíše ty kolejnicové pro jejich neviditelnost. Ať už vás ale zaujaly jakékoliv, v prvé řadě by měl hrát roli průměr tyče a nikoli to, jakého jsou tyče vzhledu. 

Obecně platí, že garnýže s průměrem tyče šestnáct milimetrů jsou vhodné pro menší okna či krátká okna. Hodí se tedy hlavně do koupelen nebo na chodby, které taková okna většinou mají. Nad těmito garnýžemi však raději neuvažujte a automaticky sáhněte minimálně po garnýžích o průměru devatenáct milimetrů. Ty jsou na trhu nejvíce oblíbené, hodí se prakticky do jakékoliv místnosti domu. 

Poté se podívejte na materiál

Teprve až budete mít jasno v tom, jaký průměr garnýže volit, podívejte se na materiál, ze kterého je garnýž vyrobená. V současné době jsou oblíbené hlavně kovové garnýže. Velkým hitem jsou antracitové garnýže, které jsou spojením modernosti a tradičnosti. Garnýž tak mají naprosto jedinečný vzhled, který se k jinému nedá přirovnat. 

Jaký typ garnýže u vás vyhraje?

Poté je také rozhodující typ garnýže. Dříve byly oblíbené hlavně klasické garnýže s kroužky, dnes jsou oblíbené hranaté garnýže. Důvodem toho je aktuální trend geometrických tvarů, který se přenesl i do světa módy, nejen do světa bydlení.

Mohlo by se vám líbit...