Jak účinně odstranit běžné nečistoty z koberce?

Většinou se to stává tehdy, kdy k nám přijde návštěva. Jelikož se povídá a popíjí, lehce se omámíme alkoholem a poté se stávají nehody, jako je například převrhnutí skleničky s červeným vínem, které se v jednom pouhém okamžiku vylije na nový koberec. Jak je všeobecně známo, červené víno dělá obrovské skvrny na kobercích (tedy nejen na nich), které jdou velice těžce dolů. Jenže takové skvrny od pití nejsou zdaleka těmi jedinými nečistotami, které jdou z takového koberce špatně.

Pokud máte doma koberec, bohužel musíte očekávat to, že se sem tam zašpiní. Někdy to udělají děti, jindy nešikovnost návštěvy, jindy to udělají domácí mazlíčci, pokud je tedy máme v domácnosti. Abyste si vždy věděli s takovými skvrnami rady, přinášíme vám pár tipů, které vám zaručeně pomůžou se běžných i těch méně častých nečistot zbavit.

Jak se zbavit žvýkačky v koberci?

Jestliže doma máte malé děti, dost možná se stane, že sladkosti upadnou na zem a přilepí se v koberci. Pokud upadne na zem takové lízátko, většinou se nic nestane, ale pokud dětem nechtíc vypadne z pusy žvýkačka a děti se tuto nehodu neodhodlají sdělit rodičům, žvýkačka jde pak z koberce velice těžce (hlavně z těch koberců, které mají delší vlákna). Pokud zjistíte, že se vám do koberce přilepila žvýkačka, stačí na ni přiložit kostku ledu. Žvýkačka ztvrdne a najednou pustí z vláken a snadno ji pak odstraníte pomocí ubrousku.

Jak odstranit žmolky z koberce?

Pokud máte v domácnosti starší koberec, je možné, že se vám už na některých místech koberce objevují žmolky. Žmolky jsou naprosto běžné, většinou se odstraňují pomocí žmolkovače, ale pokud ani tento stroj nezabírá, měli byste vytasit žiletku.

Jak odstranit skvrny od červeného vína?

Na červené víno nejlépe pomáhá citron nebo soda a horká voda. Než vodou očistíte skvrnu, nejdříve ji pokapejte citronem nebo posypte sodou a trochu ji pokropte.

Mohlo by se vám líbit...