Oblečení podle postavy. Co vám bude opravdu slušet?

Aktuální módní trendy jsou jedna věc, a vaše tělesné proporce věc druhá. Ne vždy to, co skvěle vypadá na modelkách nebo figurínách ve výloze, skvěle podtrhne i vaše přednosti. Při výběru nových kousků do šatníku proto v první řadě mějte na paměti váš typ postavy. 

Postava typu jablko 

Ženy s postavou typu jablko jsou mohutnější přes prsa a břicho, ruce a nohy naopak bývají štíhlejší. Cílem žen s postavou typu jablko by tedy mělo být odpoutání pozornosti od středu těla směrem k dekoltu či k nohám. Vhodnou volbou jsou úzké kalhoty a volné splývavé topy, například s výstřihem do „V“.  Naopak nevhodné jsou šaty, topy či pásky obepnuté v pase.  

Postava typu hruška 

Ženy s postavou typu hrušky mají výrazně vetší obvod boků, než obvod prsou. Boky, stehna a zadek jsou v tomto případě nejobjemnější a silueta postavy pak vyniká oblými křivkami v dolní části těla. Při oblékání je proto vhodné opticky podpořit naopak horní třetinu těla, například nabíranými halenkami, a opticky zmenšit část spodní – k čemuž skvěle slouží rovné kalhoty. 

Chlapecká postava 

Dámy s chlapeckou postavou mají postavu víceméně souměrnou, ve smyslu podobné šířky prsou, boků i pasu. Silueta je tedy rovná až plochá. Volbou oblečení je proto dobré ženské křivky opticky dotvarovat. K tomu skvěle poslouží například řasené šaty s páskem v pase, nebo třeba kombinace úzké sukně a volné halenky. Tabu by měly být neforemné volné mikiny a unisex kousky. 

Postava typu přesýpacích hodin 

Ženy s postavou ve tvaru přesýpacích hodin oplývají bujným hrudníkem i zaoblenými boky, ale mají to štěstí, že se mohou pyšnit úzkým pasem. Tento typ postavy je pro většinu žen snem, proto v tomto případě je potřeba jej pouze vhodně prodat. Zapomeňte na neforemné oversized oblečení a vsaďte na pouzdrové šaty, sukně s vysokým pasem, těsné halenky i slim-fit džíny. Hodí se cokoliv, co vaši krásnou postavu kopíruje a dává jejím tvarům vyniknout. 

Mohlo by se vám líbit...