Jaké keře letos vysadit na zahradu?

Opět je tu období, během kterého se musíme starat o svou zahradu. Dost práce si můžete ušetřit tím, když na svou zahradu vysadíte takové keře, které nějakou zvláštní péči nepotřebují. Takových keřů je hned několik druhů, navíc jsou to keře, které můžete vysadit do stínu. Konečně tak kouty u domu nebudou tmavé a bez života. Vysaďte do nich jeden z níže uvedených keřů.

Bambus

Bambus je poměrně vděčná rostlinka, i když to málokdo ví. Navíc přečká i mnohé zimy, pokud tedy teploty neklesnou pod mínus pětadvacet stupňů Celsia. Jsou poměrně nenáročné, jeho listy neopadávají. Milovníci vysokých květin ocení, že dobře nabývá na výšce. Je tedy ideální variantou živého plotu. Jediné, co mu musíte dopřát, je vlhká půda, kterou potřebuje ke svému růstu. I když tedy bude ve stínu, se zálivkou na něj nezapomínejte.

Kapradina japonská

Jestliže máte na zahradě jezírko, možná kolem něj chcete vysadit nějakou nenáročnou rostlinu. V tomto případě doporučujeme kapradinu japonskou, která je ideální nejen k jezírku, ale i do mnohých temných koutů zahrady. Je krásná díky svým vějířovitým listům a dokonale se popere i s teplotami pod nulou. Pokud teploty neklesnou pod mínus dvacet stupňů Celsia, přečká i zimu v naprosté kráse. Na jaře však nezapomeňte odřezat staré, zimou zničené listy, protože jen tak mohou narůst nové, zdravé a krásy plné listy.

Bobkovišeň

Znáte bobkovišeň? Jedná se o bohužel jedovatý keřík, který však vaši zahradu rozzáří krásnou, červenou barvou. Upozorňujeme, že rostlina je jedovatá, proto se nehodí na zahradu, na níž v létě skotačí děti. Na jaře je keř nejkrásnější, protože bíle kvete. Vede se mu zejména v polostínu, ale ani stín mu nevadí. Potřebuje kyselou půdu a během zimy se ho vyplatí polévat, pokud však není pod nulou. Na svou zahradu si ho sázejte zpravidla v březnu.

Mohlo by se vám líbit...