Nezastavujte se na cestě k cíli

Mít svůj daný cíl je zejména v podnikání dost důležitý krok, na který bychom neměli zapomínat. Je skvělé a hlavně nápomocné k efektivnosti, pokud si zvolíme svůj cíl, jak denní, tak měsíční, tak roční. Záleží však na každém z nás. Pokud se rozhodnete pro měsíční cíle, měli byste si uvědomit, že k tomu potřebujete své denní plány. Ty potřebujete splnit, a jestliže se to nestane, pak jste bohužel oddálili váš cíl o nějaký kilometr dál. Bohužel to tak funguje, a tak bychom si každý měli hrábnout do svědomí a každý den dbát na to, abychom splnili cíl, který jsme si dali. Jinak bohužel nedosáhneme vytouženého cíle. Mnohdy se jinak zastavíme na půli cesty a najednou nebudeme vědět, jak a kam jít dál. Přesně pro tyto situace tu je několik rad, které nám pomohou stát se produktivnějším a hlavně někým, kdo se nebojí a jde přesně tou cestou k vysněnému cíli, na němž není možnost se zastavit.

1. Do každého dne dejte sto procent – plňte své denní úkoly

Důležitost denních úkolů je pro někoho možná mizivá, ale není tomu tak. Bohužel si musíte uvědomit, že jestliže si nesplníte denní úkoly, nemůžete si splnit ani velký měsíční úkol. Je to tedy pouze na vás, jak se rozhodnete, ale buďte na sebe přísní. Zkuste se na to podívat principem, který vedete u svých zaměstnanců – teorie cukru a biče. Pokud nesplníte úkol, dejte si trest, pakliže však budete úspěšní, odměňte se.

2. Naučte se říkat NE

Základní pravidlo tkví v odmítnutí. Bohužel ne každý lídr se dostane na svůj vrchol, protože neumí říkat NE. Velcí podnikatelé se naučili toto jedno slovo o dvou písmenech říkat, a tak brzy dosáhli svého vysněného cíle. Pakliže budete všem okolo vycházet vstříc, budete všem okolo pomáhat na cestě k jejich cílům a vaše sny se najednou stanou vlakem, který jede na vedlejší koleji. Po tom přece netoužíte, zkuste to tedy jinak. Odmítejte ostatní a zaměřte se na sebe. Není to sobeckost, je to jen umění budovat velký podnik.

Mohlo by se vám líbit...