Jaký je nejlepší lék proti nachlazení?

Nachlazení není jen záležitostí zimního období, i když se jedná o měsíce, kdy je přece jen nachlazení trochu častější než během teplého počasí. Ovšem rýma, kašel i teplota nás mohou sužovat i přes jaro i léto. Zatočte s takovým nachlazením však mnohem rychleji, než přes zimní období, protože pouze tak se rychle budete moct dostat z domu, když bude venku krásných dvacet stupňů. Netravte dny během nachlazení doma, zkuste s ním rychle zatočit pomocí následujících tipů!

1. Zaručeně zázračný elixír

Každý to známe – zázvor, med a citron! To je zaručený elixír, který pomáhá proti našemu každoročnímu nachlazení. Bakterie vyžene z těla rychlostí blesku a my následně můžeme hned volněji dýchat a užívat si příjemného zdraví. Mnohdy se však může stát, že ani tento lék nepomáhá na naše bacily. Jedná se však o naprosté výjimky, ovšem v takovém případě je nutné, abychom navštívili našeho lékaře, který by nám ochotně pomohl s naší sužující nemocí. Někdy se totiž takové nachlazení může dostat do dalšího horšího stádia, kdy nás najednou přepadne nepříjemný streptokok, a my se budeme muset dát na cestu antibiotik, které pohnou opravdu špatným způsobem s naším zdravím do budoucna.

2. Na rýmu je nejlepší pára

Pakliže vás sužuje ale jen rýmička, což je nemoc především mužů, kteří na ni trpí opravdu pokaždé, nemusíte si hned ordinovat ne moc chutný elixír skládající se z medu, citronu a zázvoru. Není lepší volby než páry! Stačí si napustit kýbl nebo lavor s horoucí vodou, strčit nad ni hlavu a zakrýt se ručníkem tak, aby pára nešla ven. Následně páru pořádně inhalujte. Pakliže vám ale nepomáhá pouze pára, zkuste do ní nasypat trochu soli a inhalujte vodu osolenou. Ta vám rozleptá hleny v nose a najednou se setkáte s volným dýcháním takřka po celý den. Při pravidelném inhalování se můžete těšit z toho, že se rýmy zbavíte o něco rychleji než za sedm dní, během kterých rýma obvykle trvá.

Mohlo by se vám líbit...