Potíte se abnormálně i během noci? Víme, co za tím stojí

Pocení patří zkrátka k létu. Zatímco někteří jedinci se potí jen zřídkakdy a ani úmorná vedra jejich tělo nepřesvědčí o tom, že by se mělo potit, jsou tu i lidé, kteří se potí víc než dost, a to i během noci. Pocení je záležitost, která může pořádně znepříjemnit den. Pokud patříte k lidem, kteří nemohou kvůli zpocenému tělu v noci spát, víme, co za tím pravděpodobně vězí.  

Určitě to znáte moc dobře – návaly horka, teplo, zarudnutí obličeje či jiných částí těla. To je velice nepříjemná záležitost. Zejména v noci je pocení nevítané, přece jen nás nenechá v noci spát a nenechá nás dobře si odpočinout.  

Pokud vás právě nadměrné pocení během noci trápí, důvody jsou pravděpodobně zdravotní. I pocení totiž může být jakýmsi symptomem, že nejste ve skvělé kondici a že je vaše zdraví zrovna napadáno a zkoušeno.  

Za pocením může stát infekce 

Noční pocení může být opravdu symptom. Právě noční pocení je vedené jako příznak infekční choroby, kterou může být třeba chřipka, angína nebo blížící se opar. Pokud se v noci hodně potíte, zkuste to pozorovat. Pakliže trvá problém déle nebo se dokonce pocení stává ještě vydatnějším, doporučujeme navštívit lékaře, který vám řekne, jestli za pocením opravdu stojí infekce nebo jestli je na vině něco jiného.  

Možná za tím stojí léky 

Kurýrujete se z nějaké nemoci nebo jste si naordinovali sami léky, třeba v podobě vitaminů nebo doplňků stravy? Důvodem nadměrného nočního pocení může být právě i to, co zrovna užíváte. Mezi nejčastější viníky nočního pocení patří třeba obyčejný Paralen, Aspirin nebo Algifen.  

Důvodem může být i rakovina 

Nechceme vás děsit, ale na vině klidně může být i rakovina. Některé typy rakoviny se velice často ohlašují právě nočním pocením. Pokud najednou ztratíte nevysvětlitelně hmotnost a objeví se vám horečky, okamžitě zamiřte k lékaři. 

Mohlo by se vám líbit...