Antibiontika i bez lékaře

Období nemocí je tady. Návštěvy lékařů se nám většinou nevyhnou. Bolest v krku, kašel horečky jsou běžným problémem.  Pokud se ale lékům chcete vyhnout a rádi vyzkoušíte sílu přírody, máme pro vás pár typů, co nejvíce zabírá.

Časté užívání antibiotik může narušit trávicí ústrojí a snižuje váš přirozený imunitní systém. S antibiotiky jsou často spojeny i vedlejší účinky jako bývá například průjem, zvracení, nechutenství, bolest hlavy a mnoho dalších. Proto není špatné někdy vystřídat léty přírodními látkami.

Co tedy užívat?

Med

Med zvládne zničit bakterie a posílit imunitu. Což je pro zdraví velice důležité. Je také dokázáno, že med je skvělým bojovníkem proti stafilokokům, se kterými si mnohdy ani léky nedokážou poradit. Není tedy od věci dopřát si každý den aspoň lžičku medu, jako prevenci a na posílení imunity.

Tymián

Tymián jistě každý z nás zná. Je pravdou, že ho ale spíše používáme jen jako koření. Co jste možná ani netušili, je to, že tymián patří mezi silné antibiotické bylinky. Pokud vás tedy postihne nějaké střevní infekce je tymián jednou z nejlepších možností, protože dokáže dezinfikovat zažívací ústrojí. Zda vás trápí silný kašel, tymián vám také pomůže.

Česnek

Již naše babičky a prababičky nám kladly na srdce, že česnek je přírodní antibiotikum. Kdo si tohle zapamatoval, velice dobře udělal. Další jeho účinky jsou snižování krevního tlaku a hladiny cholesterolu. Také napomáhá k normální funkci vašeho imunitního systém. Proto je vhodné zařadit česnek do vašeho každodenního jídelníčku. Pokud vám nevyhovuje jeho zápach, zkuste sáhnout po sušeném česneku v kapslích.

Mohlo by se vám líbit...