Pěstujte zeleninu i v malém bytě! Víme jak!

Pokud bydlíte v bytě, většinou na jaro litujete toho, že si nemůžete zasadit své vlastní ovoce nebo svou vlastní zeleninu. Mnozí lidé zkouší takové pěstování zeleniny na balkoně, ale v mnoha případech se pak bohužel stane to, že se to vzdá, jelikož balkon není pro zeleninu podle nich to pravé. Rozhodně to ale nevzdávejte, protože takovou krásnou zeleninu si můžete vypěstovat i v malém bytě na okenním parapetu! Bude vám k tomu stačit jenom kelímek nebo nějaká úzká sklenice!

Při přípravě si připravte buď kelímek, nebo úzkou sklenici. Do ní si vložíte dno papírového kelímku, do něhož jste si pomocí párátka nebo špejle udělali dírky, které slouží pro dýchání samotné rostliny. Poté si do připravené nádoby nasypte hlínu. Pamatujte na to, že hlína musí být vlhká, a tak ji zavlažte. Nutně ale dbejte i na to, abyste hlínu zavlažili i ve chvíli, kdy zasadíte semínko zeleniny. Nemyslí se tím ale lití vody, stačí mírné pokropení pomocí kropítka.

Jaké druhy zeleniny můžu v bytě pěstovat?

Existuje mnoho druhů zeleniny, které doma můžete pěstovat. Je jich opravdu mnoho a stačí si jenom vybrat. Pozitivní je to, že se nemusíte ohlížet na to, jestli máte nebo nemáte semínka koupená z květinářství, protože si lehce vystačíte s klasickou koupenou zeleninou, jakou najdete v obchodě.

Pokud chcete pěstovat rajčata, stačí, když si ho rozříznete napůl a pak znova napůl – tedy budete mít takové kolečko zprostřed rajčata. To pak jen vložíte do připravené dózy s hlínou a následně přiklopíte další hlínou. Jako další se dá pěstovat doma v domě na okně i avokádo. U něj je jediná výjimka, že nemusíte použít připravenou dózu s hlínou. Stačí vám totiž jenom hrníček s vodou. Z avokáda vyjměte pecku a do ní napíchejte po obvodu párátka, která budou držet pecku z poloviny potopenou ve vodě, z poloviny však bude venku. Ponořte ji tedy do sklenice s vodou a čekejte. Nezapomeňte přilévat vodu.

Mohlo by se vám líbit...