Jaké květiny vám v domácnosti vydrží nejdéle?

Květiny jsou běžnou součástí domácností. Vždy se snažíme o to, aby květin bylo v domácnosti nejvíce, protože právě ony se starají o útulnost a příjemnost domácnosti. Jenže někteří lidé se bohužel květin bojí, protože si myslí, že se o ně neumí dostatečně postarat. Samozřejmě to tak není – každý se umí o květiny postarat, jenom to chce ale vědět, které květiny jsou pro nás vhodné. Proto se zaměřujme na takové druhy rostlin, které si nevyžadují extra péči. Žijí si v domácnosti takzvaně svým vlastním životem a nestojí o to, abychom jim do jejich života lezli. A tak se tedy zaměřme na květiny následujících druhů:

• Kaktus

Klasická rostlina, která nepotřebuje nijakou naši pomoc, je kaktus. Ten se zalévá jednou za čtrnáct dní, někdy jednou za tři týdny, potřebuje jenom sluníčko a jeho vlastní vyprahlost. Mnoho lidí však na něj zapomíná, a tak většinou, když uklízí, ho shodí na zem nebo něco podobného. Bohužel to pak kaktus zabíjí. U kaktusu nevyhrajete ani s častým přesazováním, protože ani to zrovna nemá v lásce. U kaktusu je ale skvělé to, že existuje jeho mnoho druhů, a tak si tedy může vybrat i ten nejnáročnější uživatel.

• Sukulenty

Pokud pravidelně navštěvujete květinářství, pak vám jistě padly do oka rostliny, které ani zdaleka nevypadají jako běžné rostliny. Jedná se o takové dužinaté květiny, které mají různé podoby. Někdy mají podobu hrášků, jindy vypadají jako vánoční hvězda, ale v menší, scvrklé podobě. Ani o tuto rostlinu se nemusíte dvakrát starat, přesto v domácnosti vydrží opravdu velice dlouho. Musíte jí však najít to pravé místo. Nejlepší je místo, kde je polostín a přiměřená pokojová teplota, tedy teplota pohybující se kolem třiadvaceti stupňů. Myslete však na to, že se zalévá podobně jako kaktus – v domácnosti vydrží dlouho proto, že si také žije takovým svým vlastním životem. Sem tam ji ale pokropte – na její listy se totiž velice často usazuje prach.

Mohlo by se vám líbit...