Jak vyzrát nad bolestí hlavy?

Bolest hlavy je naprosto běžná záležitost, ovšem otázkou je, jak nad ní vyzrát, aniž bychom užívali prášky, které nejsou pro tělo to nejlepší. Bolestí hlavy může trpět skutečně každý. Trpí jí nejen ženy, ale i muži. Příčin bývá mnoho, může za to často migréna, ale taky špatné vyspání nebo skřípnutý krk. Ať už je příčina jakákoliv, existuje několik způsobů, jak nad bolestí hlavy vyzrát, aniž bychom se „cpali“ prášky proti bolesti.

Abyste neublížili svému tělu, zkuste následující babské rady. Jsou to nejen tipy na bylinkové čaje, které by měly hlavě od bolesti pomoct, ale taky to jsou různá cvičení, která dokážou bolest z hlavy vyhnat.

Bolest z hlav vyženou bylinky

Mezi nejlepší bylinky, které pomáhají od bolesti hlavy, patří devětsil lékařský. Právě tato bylinka je známá už od středověku a je proslulá tím, že uvolňuje křeče, tlumí bolest a taky uklidňuje. Devětsil lékařský lze zakoupit nejen v lékárnách, ale taky běžně v supermarketech a hypermarketech.

Kromě devětsilu si můžete uvařit i čaj z vrbové kůr, která obsahuje sloučeniny kyseliny salicylové. Právě tyto sloučeniny dokážou utlumit bolest.

Zkuste cviky proti bolesti hlavy

Od bolesti hlavy vám mohou ulevit i různé cviky. Jedná se o naprosto nenáročné cviky, které pomáhají hlavně tehdy, kdy máte ztuhlé krční svaly. Jeden cvik spočívá v tom, že si pravou rukou sáhnete na levé ucho a pomalu táhnete hlavu doprava. Až ucítíte, že se svaly napínají, vyměníte strany a cvik opakujete.

Od bolesti hlavy vám můžou pomoct i různé cviky, které cvičíte při bolesti zad. Bolest hlavy je totiž mnohdy reakcí na bolavá záda.

Když nic nepomáhá, je tu studený obklad

Pokud by vám nic nepomáhalo, udělejte si studený obklad. Ten pomůže takřka vždycky. Stačí, když do látkového pytlíku nebo do ručníku zabalíte drcené ledové kostky a to pak přiložíte nejen na čelo, ale i na šíji či spánky. Při této „léčbě“ bolesti hlavy poslouchejte své tělo a pokládejte studený obklad tam, kde cítíte největší napětí.

Mohlo by se vám líbit...