Všestrannost čajových sáčků!

V dnešní uspěchané době je potřeba naučit se relaxovat a odpočívat.  Je třeba najít si aspoň chvilku na to, abychom si sedli k dobrému čaji či kávě a trochu vypnuli od každodenních starostí.  Kdo neholduje kávě, uvaří si dobrý zelený nebo černý čaj.  Tyto čaje jsou prospěšné pro naše tělo, proto si jich můžeme dopřát více než jeden šálek.  Také pak sáčky z těchto čajů vyhazujete? Že ano? To děláte obrovskou chybu! A proč? Protože je lze skvěle dál využít! Máme pro vás pár typů!

Lesklá okna

Milujete krásná čistá a hlavně lesklá okna? Ale s chemickými prostředky vám tam stále zůstávají čmouhy? Zde je třeba sáhnout pro radu našich babiček! Do hrnce nalijte cca 2l vody a v ní vyvařte cca 4 sáčky čaje. Jestli použijete černý nebo zelený čaj je na vašem uvážení či domácích zásobách. Odvar nechte vychladnout a pak jim potřete okna. Chviličku necháme působit, ale odvar nesmí zaschnout. Poté setřeme čistým hadrem. Pokud jsou okna velice znečištěná, můžete je také přetřít samotnými čajovými sáčky.

Přírodní hnojivo

Až si uvaříte černý nebo zelený čaj, vzpomeňte si i na své květiny. Použitý sáček vložte na dno květináče. Pokud svým rostlinám chcete dodat ještě více živin, občas je čajem i zalijte. Pokud vás trápí drobné mušky, které květiny občas napadají, tímto způsobem se jich můžete také snadno zbavit.

Svěží pohled

Pokud vás trápí oteklé a unavené oči, sáhněte po skvělém pomocníkovi v podobě sáčku s černým čajem. Po vychladnutí těchto sáčků je přiložte na své oči a nechejte působit aspoň 15 minut. Vaše oči budou odpočaté a bez případných otoků.

Mohlo by se vám líbit...