Co změnit pro lepší studijní prospěch? 

Toužíte po lepších výsledcích ve škole, nicméně se nedokážete donutit dávat ve škole pozor, doma odložit elektroniku a místo oblíbených seriálů se vrhnout do opakování si látky ze školy, a tak jste zaseknutí v kruhu, ze které se při jakékoli snaze nedokážete dostat ven, ačkoli je to ve Vašem zájmu? Nejste jediní, kdo se tímto trápí. Co však všichni mohou činit pro přiblížení se svým představám? 

Důvod k odložení telefonu 

Najděte si důvod, proč pokaždé odložit smartphone a vrhnout se do svědomité revize látek, jež aktuálně probíráte ve vašem – ne příliš oblíbeném místě – škole? Motivaci potřebuje většina osob, aby se skutečně pustili do nauky. Snažte se najít alespoň pozitivní stránky na dané činnosti, neboť právě samostudium vám pomůže k dosáhnutí svých vysněných milníků v podobě kariéry, zaměstnání a jiných aspektů. 

Najděte svou oblíbenou metodu učení 

Pokuste se zjistit, jaká metoda učení vám vyhovuje. Mozek každé osoby funguje na trochu odlišném principu, tedy i jeho paměť je jinak zaměřená. Některým se proto lépe pamatují slyšené informace, jiným barevně podtrhané výpisky. Druhů se zde nachází hned řada, proto specifikovat vás může pouze odborník, test či delší pozorování. Jakmile se vám však podaří dojít ke správnému závěru, sebevzdělávání se pro Vás bude představovat mnohem snazší složku a celý proces tak bude mnohem efektivnější. 

Dávejte si výzvy 

Nemusíte na sebe být přímo tvrdí ani si vyčítat, když nedovršíte plného počtu bodů v testu, nicméně mít nějaká očekávání a snažit se jich docílit i přes značnou dřinu může pomoci v seberozvoji. Pokud si totiž nestanovíte žádný cíl, nebudete mít jasno v tom, proč se vlastně tolik snažíte, zvětšuje se nežádoucí riziko, že všeho brzy ponecháte a vrátíte se k méně náročným, ale zároveň méně přínosným aktivitám v podobě projíždění médií, sociálních sítí či online interakci s přáteli. Nenechte své záliby přebrat příliš velkou část Vašeho života a soustřeďte se i na zbytek možnou úspěšnost. 

Mohlo by se vám líbit...