Jsi předávkována kávou?

Také si nedovedete představit ráno bez kávy? A co takové posezení s kamarádkou? No to by bez kávičky a něčeho dobrého k zakousnutí nemohlo přeci existovat. Ale kolik kávy je už pro naše tělo moc? To je individuální. Někomu postačí jeden šálek kávy za den a to ho občas bez problémů vynechá a jiný si bez kávy nedovede představit den. A to nemluvíme o jednom šálku. Jaké jsou tedy příznaky předávkování kofeinem?

Špatný spánek

Jedním z hlavních problémů při předávkování kofeinem je nespavost. Ze začátku máte problém vůbec usnout, a když se vám to nakonec povede, stále se budíte.

Častá návštěva toalety

Na každého z nás může velké množství kofeinu působit jinak. Někdo chodí častěji močit, jinému může způsobit střevní potíže. V obou případech hrozí možná dehydratace. Proto je dobré ke každé kávě vypít sklenici vody.

Ztráta energie

Káva nás sice má povzbudit, ale tento účinek je pouze krátkodobý. Poté přichází opět útlum a možná spavost. Tím se dostáváme do začarovaného kruhu, protože tento útlum mnohdy řešíme opět kávičkou.

Kdo by se měl kávě vyhnout?

Lidé, kteří pozorují po vypití kávy třes v končetinách a rychlé bušení srdce. Samozřejmě i těhotné ženy by se měly pití kávy vyhnout nebo jej omezit na minimální množství, aby si miminko na kofein nezvyklo.  Jak jsme již zmínili, tak kdo má problémy se zažíváním by měl být ke kávě obezřetný.

Výhody kávy

Káva má ve správném množství i své výhody. Jako například dodává energii, snižuje chuť na jídlo, mírní bolest, podporuje spalování tuků, působí projímavě, což ocení  lidé trpící zácpou a mnoho dalšího.

Mohlo by se vám líbit...