Návaly horka a jejich příčiny. Nemusí to být jen menopauza

Návaly horka jsou častým problémem hlavně žen po čtyřicítce, po padesátce. Důvodem toho je fakt, že se nachází ve věku, kdy přichází do ženského života nepříjemná a také nechtěná menopauza. Zatímco některé ženy menopauzu naprosto nepociťují, jiné ji vnímají opravdu intenzivně a přejí si, aby co nejdříve skončila. Je však pravdou, že návaly horka jsou jen jednou příčinou dostavující se menopauzy. Může to být však symptom i něčeho jiného, pokud se návaly horka dostavily bez dalších typických příznaků zmiňované menopauzy.  

Pokud nemáte další příznaky, které by poukazovaly na menopauzu, nebo pokud se nenacházíte ve věku, kdy by vás menopauza měla sužovat, problém je asi někde jinde. Kde? 

Užíváte léky na předpis? 

Návaly horka, které vás aktuálně sužují, mohou být také vedlejším účinkem léků na předpis. Jedná se o typický vedlejší účinek především léků proti bolesti, také na osteoporózu, na depresi nebo na úzkost. Někdy je to také vedlejší účinek při užívání hormonální antikoncepce.  

Možná jste těhotná 

Návaly horka jsou typickým příznakem těhotenství. Pokud je tedy pociťujete, není na škodu si udělat těhotenský test. Návaly horka ženy pociťují především v prvním nebo druhém trimestru, a to kvůli hormonálním změnám v organismu. Je však třeba konstatovat, že některé ženy se s těmito problémy trápí i po porodu.  

Důvodem může být stres 

Pokud pociťujete návaly horka, může to být také způsobené stresem. Návaly horka jsou zkrátka reakcí na stres nebo na úzkost, přece jenom se v člověku odehrává jakási hormonální bouře, která zmiňované návaly horka může rychle vyvolat.  

Na vině mohou být problémy se srdcem 

Vlny vedra, které pociťujete, však mohou být symptomem i daleko vážnějších problémů, a to například problémů se srdcem. Je proto dobré zamířit k lékaři, který vám prozradí, co je toho důvodem.  

Mohlo by se vám líbit...