Domácí mazlíčci – co jim nezapomenout do domu pořídit?

Domácí mazlíčci jsou běžnou součástí našich domovů. Obvykle jsou to pejskové, které si kupujeme do svých domácností, aby nám bylo trochu veseleji, ale na druhou stranu mají něco do sebe i kočky, které si většinou kupují ti, kteří mají na psy alergii. Ať už si koupíte jedno, druhé či nějaké jiné další zvíře, pak byste měli svou domácnost přizpůsobit těmto stvořením.

Pokud se rozhodnete mít svého mazlíčka, je třeba se připravit na péči, kterou bude potřebovat. Je třeba se připravit na finanční „pálky“, které budete muset u veterináře zaplatit, je třeba se připravit na koupi vybavení, které taky bude nutností. Ovšem za tu radost, kterou vám budou domácí mazlíčkové nosit, to opravdu stojí.

Co se týče toho, co nesmíte postrádat ve vaší domácnosti, tak byste se měli ohlížet hlavně na pelíšky a – no pojďme si to raději všechno přehledně shrnout a okomentovat.

• pelíšek pro domácího mazlíčka

Nutností je mít pelíšek, na který si mazlíček zvykne. Jedná se většinou o tak velký pelíšek, který odpovídá velikosti vašeho domácího mazlíčka. Samozřejmě je nutné dbát na pevnost a kvalitu pelíšku, protože každé štěně je hravé, tudíž se bude snažit rozkousat svou postel. To samé platí u koček, které se na druhou stranu budou neustále snažit pelíšek rozškrábat a zničit tímto způsobem.

• jídlo, pití

Misky na granule či jiné jídlo a pití jsou samozřejmostí a nutností.

Co speciálně pro kočky?

Pro kočky ještě speciálně je dobré koupit škrábátko, tedy něco, co jim nahradí škrábání běžného nábytku. Samozřejmě se nesmí zapomenout na toaletku, protože kočky nenaučíte chodit na záchod ven.

Co speciálně pro pejsky?

Pro pejsky samozřejmě je třeba koupit vodítko, náhubek a hračky, které ho zabaví. S pejskem ale musíte chodit na cvičiště, pokud se bude jednat o nějaké velké plemeno, které si koupíte do drobného bytu. Samozřejmě byste měli brát v potaz to, že velcí pejskové patří na zahradu, tedy do velkého domu, a že ti menší jsou vhodní společníci do bytu.

Mohlo by se vám líbit...