Vytvořte si květináče ze sádry

Pokud sledujete sociální sítě, tedy hlavně Instragram, pak většinou narazíte na velice zajímavá videa, která se týkají hlavně zvelebení domácnosti. Najdete tam návody, jak si vyrobit například svíčku pomocí zavařovací sklenice, najdete tam dokonce i rady a tipy, jak se zbavit nečistot v domě pomocí věcí, které máte běžně doma – třeba pomocí soli nebo citronu. Je tedy nutno poznamenat, že i sociální sítě mají něco do sebe. Díky mnohým návodům či tipům a radám v konečném důsledku ušetříme pár korun do rodinné pokladničky.

Navíc mnohdy najdete návody na doplňky do domácnosti, které jsou naprosto senzační. Najdete takové, které běžně v obchodech nenajdete. Vyrobit si je můžete úplně jednoduše a hlavně z takových ingrediencí, které taky máte většinou doma.

Třeba takové vkusné květináče. Potřebujete k tomu jenom kelímek od nějakého nápoje z rychlého občerstvení, nějaký balónek, který si nafouknete opravdu minimálně (jenom aby se v sádře udělala prohlubeň), šmirgl papír a sádru.

Jak z těchto věcí uděláme květináč?

Je to naprosto jednoduché. Připravte si všechny tyto věci, kdy balónek nezapomeňte nafouknout jenom minimálně – tak, aby se s přehledem vlezl do kelímku, ale aby nezabral celou šířku toho kelímku – musí mí pár centimetrů od okrajů kolem dokola.

A jak budeme postupovat dál?

Pak si jen do kelímku nalijeme připravenou sádru, ponoříme do ní balónek a necháme zaschnout. Až sádra uvnitř kelímku zaschne, pak stačí jenom kelímek odřezat a balónek prasknout. Pomocí šmirgl papíru opravíme nedokonalé části (většinou rohy) a můžeme do tohoto hezkého květináče zasadit nějakou drobnou květinu.

Samozřejmě pokud je pro vás prohlubeň od balónku malá, můžete místo něj vložit do kelímku jinou podobnou věc, která vám udělá takovou díru na květiny. Vždy záleží na tom, jestli chcete mít květináč pro drobnou nebo pro větší květinu (taky se to dá využít jako stojan na svíčku).

Mohlo by se vám líbit...