Jak vybrat správný sedací vak?

Sedací vaky jsou v dnešní době poměrně populární. Jedná se o praktický druh nábytku, který je známý tím, že v něm můžete sedět i dlouhé hodiny, přesto vás nebude nic bolet a nebudete mít proleženiny. Jedná se tedy o ortopedický druh nábytku, který ve svém domově ocení mít opravdu každý. Sedací vaky se hodí nejen na zahradu k bazénu, ale také mohou tvořit součást obývacího pokoje, pokoje pro hosty nebo se mohou dát do dětského pokoje, který přímo touží po pestrém, pohodlném, měkkém a barevném nábytku. Otázkou je, jak sedací vak vybrat. Na trhu narazíte na skutečně velké množství sedacích vaků a vybrat si vhodný a kvalitní je poměrně záludné a těžké.

Jak již bylo zmíněno, sedací vaky jsou ohromným hitem, který si zamiluje dítě i dospělý člověk. Tento kousek doslova zaplavil české obývací pokoje a dětské pokoje a stále přibývají do mnoha domácností. Vybrat takový sedací vak ale není jednoduché. Abyste v obchodech nemuseli trávit hodiny, poradíme vám, jaký sedací vak stojí za to.

Důležité je to, co je uvnitř

Při výběru vaků se zaměřte především na to, co se skrývá uvnitř. Pokud se uvnitř skrývá polystyrenová drť, raději vak nechte v obchodech. Polystyrenová drť je to nejhorší, co v takovém sedacím vaku může být. Nejen, že se z tohoto materiálu práší, ale také velice rychle slehne. Raději se zaměřte na kvalitní sedací vaky plné polystyrenových kuliček EPS, jež jsou naopak to nejlepší, co se v takových vacích může nacházet.

Obecně platí, že čím větší kuličky se ve vaku nachází, tím lépe se v nich sedí. Bohužel poměrně rychle slehnou. Menší kuličky zase tak rychle neslehnou, ale nesedí se v nich tak pohodlně, jako ve vacích s velkými kuličkami EPS.

Ať má vak boční otvor

Kvalitní vak poznáte také tak, že má z boku otvor na doplňování kuliček. Někteří prodejci se na zaměřují především na takové vaky. Díky bočnímu otvoru můžete do vaku kuličky přidávat, když kuličky slehnou. Náhradní kuličky se většinou prodávají společně s těmito kvalitními vaky.

Mohlo by se vám líbit...