Znáte keř jménem kolkvície?

Přemýšlíte o tom, že byste si na svou zahradu zasadili nějaký krásný, kvetoucí keř? Pak byste měli zvážit keř zvaný kolkvície, což je bohatě rostoucí a kvetoucí keř, který u nás bohužel není moc známý. Jeho typickou vlastností je, že vykvétá v době, kdy rostou například šeříky nebo kaliny. Od zmiňovaných rostlin se však liší tím, že je v zahradách vzácností. Patřete tedy mezi zahrádkáře, kteří kolkvícii pěstují.  

O kolkvícii 

Takzvaná kolkvície krásná je kvetoucí keř, který pochází z horských oblastí Číny. Jedná se o opadavý keř, který může dorůst až do výšky tří metrů. Pokud jsou keříky starší, jejich větve se kloní k zemi. Nejen díky tomu, ale také díky svému květenství bude nejkrásnější ozdobou vaší zahrady.  

Pokud si nedokážete představit, jak kolkvície vypadá, jedná se o rostlinu velice se podobající vajgélii. Kolkvície je však krapet menší a také mrazuvzdorná rostlina, na jejichž větvích se květy objeví během jara a léta.  

O pěstování kolkvície 

Učaroval vám méně známý kvetoucí keř natolik, že ho chcete začít pěstovat? Doporučujeme ji vysadit na slunné stanoviště, případně na trochu stinné stanoviště, kde se jí bude dařit. Mladé keříky se zpravidla sází během jara a podzimu. Hojnou zálivku potřebují hlavně zmiňované mladé kolkvície, starší keříky už skvěle snáší sucho.  

Doporučujeme kolem keříku dát kůrový mulč, díky němuž nebude kolkvície tak vysychat. Navíc bude mulč zabraňovat růstu plevele.  

Kolkvície je mrazuvzdorná, jak již bylo zmíněno. Navíc ji nebudete muset nijak chránit před škůdci či nemocemi, na ně totiž takřka vůbec netrpí.  

Do jaké zahrady se kolkvície hodí? 

Krásný kvetoucí keř zvaný kolkvície doporučujeme vysadit do menších i větších zahrad, jsou skvělé i pro solitérní výsadby. Pokud máte na své zahradě volně rostoucí živé ploty, nebojte se zmiňovaný kvetoucí keř zasadit i do nich.  

Mohlo by se vám líbit...