Jdete si zaběhat? Vyberte si stylové oblečení

Dnes je běh velmi oblíbeným sportem. Je to sportovní aktivita, při které dokonale „vypneme“ a zahodíme starosti za hlavu. Pro mnohé z nás je to jediná chvíle, kdy si můžeme poslechnout oblíbenou muziku, protože často ani na poslouchání oblíbených písní není čas. I když je běh aktivitou, která se dá vykonávat v průběhu celého roku, většina lidí běhá nejraději za teplého počasí nebo alespoň za sluníčka. Jelikož sluníčko už vykouklo, mnoho lidí se odhodlalo začít opět po zimě běhat. Jenže i když sluníčko svítí a někdy dost hřeje, teploty ještě nejsou tak vysoko. Nepodceňujte proto vhodné oblečení.

Už dávno se nemusí běhat v plandavých teplácích a volném tričku, díky kterému se běželo poměrně těžko, protože nás vítr zpomaloval. Žijeme v době, kdy lze koupit oblečení, jež je pro běh jako dělané. Je to funkční oblečení, které lze využít nejen k tomto sportu.

Proč je funkční oblečení tak skvělé?

O funkčním oblečení jste jistě dobře slyšeli. Jedná se o oblečení, které dokonale absorbuje pot. Nejen, že se nemusíte bát kruhů od potu na zádech či v podpaží, ale taky se nemusíte bát nachlazení. Vítr pod funkční oblečení nepronikne, nebudete si tak zahrávat se svým zdravím.

Tip pro běžce: Skvělou nabídku funkčního oblečení naleznete v internetovém obchodě monturashop.cz, kde kromě oblečení naleznete i obuv či vybavení vhodné pro veškeré outdoorové sporty.

Co si obléknout?

Mnoho lidí si může říct, že díky tenkosti funkčního oblečení v něm musí být zima. Jenže není to tak. Funkční oblečení se vrství, tudíž se v něm budete cítit jako cibule. Nikdy na funkční tílko neoblékejte huňatou, tlustou vestu, jež by vám jen ztěžovala běh. Na tílko si oblékněte buď přímo mikinu, nebo (při větším chladu) tričko a mikinu oblékněte až poté. Navrstvěte se, jen tak se ochráníte před chladem.

Při běhu nezapomínejte ani na doplňky. Je třeba myslet na čelenku na uši či čepici, která ochrání před nepříjemně chladným jarním větříkem. Pokud chodíte běhat ráno, neuškodí si vzít šátek v podobě tunelu, aby vám nenastydl krk.

Mohlo by se vám líbit...