Silná imunita je v Rakytníku!

Kdo by dneska nežil ve stresu a shonu. V dnešní uspěchané době není prostě na nic čas. Člověk ráno spěchá do práce, kde se ne vždy daří a mnohdy jsem pod nátlakem. Nemáme čas se pořádně najíst natož si něco výživného a zdravého připravit. Jak tedy jednoduše a rychle dodat tělu potřebné vitamíny a být fit? Zkuste rakytníkový olej!

Rakytník

Jak si Rakytník vůbec představit? Je to opadavá dřevina, která tvoří keře nebo menší stromky. Má žluté květy, ze kterých vznikají oranžové plody. Tyto plody jsou pro nás velice podstatné. Z nich se totiž tvoří zázračné sirupy, džemy ale také čaje. Ze semen Rakytníku se lisuje onen zázračný olej. Rakytník je bohatý na spoustu vitamínu jako například vitamín B, C, D, F, K ,P a železo.

K čemu slouží?

  • Rakytník je prospěšný jak pro naše zažívání tak imunitu. Proto bychom měli zařadit Rakytník do našeho jídelníčku na začátku podzimu, abychom se vyhnuli chřipce či nachlazení. Je třeba dopřát si aspoň dvě lžičky tohoto oleje denně.  Také nás posiluje proti stresu.
  • Skvělé účinky má olej také na problematickou pokožku. Urychluje hojení popálenin, řezných ran či oděrek, ekzémů. Skvěle působí i na hemeroidy. Když se na jeho účinky podíváme ze strany krásy tak má omlazující účinky a také napomáhá k růstu vlasů.
  • Také nám stimuluje krevní oběh a napomáhá ke správné srážlivosti krve.
  • Rakytníkový olej lze zakoupit v obchodech se zdravou výživou.  A pokud byste si chtěli udělat Rakytníkový sirup, zde malý návod.

Sirup z Rakytníku

Nasbíráme ploty Rakytníku (cca 2 litry). Ty omyjeme a uložíme do většího hrnce, poté zalijeme vlažnou, převařenou vodou, tak aby byly všechny plody ponořené. Necháme asi jeden den odstát. Pak přecedíme a na každý kilogram šťávy dáme kilogram cukru. Začneme tuto směs zahřívat, dokud se nám cukr nerozpustí.  Poté naléváme do sklenic. Tento sirup necháváme v lednici.

Mohlo by se vám líbit...