Jak posílit imunitní systém?

Nastal podzim a s ním i zdánlivě nevyhnutelné nachlazení. Dny se nám zkracují a z teplého dne přecházíme do chladné noci. To pro naše tělo není zrovna ideální změna. Proto se nám často v tomto období nevyhne rýma a kašel. Jistě to každý z nás zná.

Velice důležitá je v tomto období hygiena. Mnoho virů se síří tělesnými tekutinami. Nemocný by proto měl kašlat a kýchat pouze do kapesníčků, mýt si častěji ruce a spát odděleně.

Je třeba si na toto období nastartovat imunitu. Doplňovat vitamín C a oblékat se tak, aby nás jak se říká, neofouklo. Čím tedy posílit imunitu a co pomůže, když už nachlazení jsme?

Posílení imunity

Imunita je schopnost našeho těla bránit se proti virům a bakteriím. Proto je důležité mít střevní mikroflóru v naprostém pořádku. K tomu nám dopomůžou probiotika a prebiotika. Pokud máte rádi bylinky, nebojte se je použít. Jaké to například jsou?

Aloe vera, která posiluje a čistí náš organismus od toxinů, takže jej zbavuje od zátěže a tím je odolnější proti virům.

Šípek, ten je velkým zdrojem vitamínu C, který je důležitý, pro silnou imunitu. Z šípku si můžeme připravit čaj nebo sirup. Ten je pro boj s nachlazením silnější.

Šalvěj, tymián a máta to jsou bylinky, s antibiotickým účinkem. Čaj z těchto bylinek vám urychlí léčbu jak nachlazení tak angíny. Díky jejich pravidelnému užívání omezíme hrozbu rozšíření nákazy hned v počátku.

Ženšen je používán v asijském léčitelství. Zvládne vyrovnat rovnováhu jak psychickou tak fyzickou. Je to také přírodní afrodiziakum.

Tyto bylinky vám tedy pomůžou bojovat s viry a bakteriemi v podzimním období, kdy je jich nejvíce.

Mohlo by se vám líbit...