Inteligentních psů je habaděj. Jaká plemena to například jsou?

Jste majitelem psích čtyřnohých mazlíčků? Pokud ano, jistě si vzpomínáte na dobu, kdy jste si vybírali z mnoha zajímavých plemen. Nakonec jste si vybrali jenom jedno, ale to rozhodování bylo skutečně strašně dlouhé a náročné. Mnozí lidé se rozhodují dle náročnosti, jiní se zaměřují na agresivní povahu či na to, jestli se pes pyšní silným zdravím či nikoliv. Mnozí lidé však chtějí mít ze svého nového člena domácnosti chytrého pejska a chtějí ho naučit mnohým psím kusům. Rozhodují se tedy mezi plemeny, která se řadí k nejvíce inteligentním.

Inteligentních plemen je skutečně mnoho. V současné době je o inteligentní plemena vážně zájem, a to především z toho důvodu, že lidé chtějí psy naučit mnohým psím kusům, bohužel někteří psi na to nejsou stavění, nemají na to povahu ani vlohy. Pokud toužíte svého pejska naučit nejen základním povelům, ale také mnohým jiným psím kusům, doporučujeme se rozhodnout pro jedno z níže uvedených plemen.

1) Border kolie

Krásného, většího pejska zbarveného do černé a bílé barvy nemusíme nijak představovat. Jedná se o pejska, který se pyšní nejen svým pevným zdravím, ale také svou vysokou inteligencí. Border kolie je od pradávna považována za nejinteligentnějšího psa vůbec, který se nejčastěji účastní mnohých zajímavých soutěží se svými majiteli.

Border kolie je také ideální pes pro rodiny s dětmi. Je mírumilovný, poslušný a mezi jeho vlastnosti nepatří agresivitu, jako je tomu i jiných psích plemen.

2) Německý ovčák

Zatímco Border kolie se pyšní svým pevným zdravím, německý ovčák se pyšní svou agresivní povahou, bohužel. I když je agresivní, je také velice inteligentní, proto pokud si ho dobře vycvičíte, což půjde samo, může se z něj stát fantastický hlídač. Tomuto pejskovi stačí, když mu budete věnovat svou pozornost, kterou vyžaduje. Je nutné mu ukázat, kdo je tady pánem.

Mohlo by se vám líbit...