I mírné pití piva člověku prospívá. Jak?

Všude na internetu se píše o tom, jak je alkohol zdraví nebezpečný, jak bychom se mu měli vyvarovat, jelikož naše játra či jiné orgány v těle pod tíhou alkoholu trpí. Jenže pravdou je, že se i odborníci shodují na tom, že například mírné pití piva vůbec ničemu nevadí, že je to dokonce ku prospěchu. Nevěříte? 

Pivo se řadí k našim národním nápojům. Jedná se o chmelový nápoj, za kterým se sjíždí lidé z celého světa, jelikož právě u nás je pivo to nejlepší, co je možné vypít. Doposud se však nevědělo o tom, za čím vším pivo jako takové stojí. Prozraďme si několik blahodárných účinků piva, které nás posílí, pokud budeme pivo pít opravdu v mírném množství.  

Pivo pro silné kosti 

Kdo by to byl řekl, že chmelový nápoj, kterému říkáme pivo, je blahodárný pro naše kosti. Například jedna láhev piva každý den pomáhá zabránit ztrátě kostní hmoty. To dokázala v nedávné době studie, za kterou stojí výzkumníci z americké Tuftovy univerzity. Je však třeba podotknout a upozornit na to, že to pomáhá jenom při mírném pití piva. V opačném případě, tedy při vysoké konzumaci piva, naopak hrozí, že budou kosti slabé. Tak pozor na to.  

Pivo pro zmírnění stresu 

Cítíte se neustále ve stresu? Máte pocit, že ve vás dřímá nahromaděné napětí, které ne a ne z těla ven? V případě, že se cítíte stále ve stresu, dejte si jedno vychlazené, orosené pivko. Věda dokázala, že právě pivo zbavuje člověka negativních pocitů a nahromaděného stresu. Navíc při pití piva se snižuje riziko úmrtí na srdeční infarkt, také se snižuje riziko mrtvice.  

Pivo proti infekcím a zánětům 

Že pivo způsobuje zdravotní problémy? Mnozí odborníci jsou proti. Pokud se totiž pije pivo v mírném množství, může pivo působit protizánětlivě, může chránit člověka před infekcemi, zejména těmi bakteriálními. Chmelové hořké květy v sobě totiž ukrývají výkonné antimikrobiální a antivirové vlastnosti. 

Mohlo by se vám líbit...