Čistý kout snadno a rychle

Každá hospodyňka to jistě velmi dobře zná. Máte doma krásný sprchový kout a jeho vzhled vám kazí nevzhledné zaschlé kapky vody, které vytváří ošklivé a nežádoucí mapy. Je třeba se jich co nejrychleji a nejsnadněji zbavit. Prozradíme vám jak na to.

Je třeba dát si pozor na materiál, ze kterého je kout vyroben. Pokud je to plast, je třeba použít prostředky k tomu určené. Jestliže máte sprchový kout skleněný, není čeho se bát a můžete experimentovat.

Fleky se nám na stěnách sprchového koutu tvoří díky přípravkům, které při sprchování používáme a dalším pomocníkem k mapám a flekům je tvrdá voda.

Jak na lesk

Jedním z prvních kroků je hned po sprchování skla opláchnout čistou vodou a otřít je suchým hadříkem. Zvolte takový hadřík, který se vám snadno dostane do špatně dostupných míst.

Teď je důležité pravidelné čištění nebo spíše leštění. Můžete použít přípravek z drogérie, který by měl také tvořit jistý filtr zabraňující usazování kapek na skle. Potom je tady další možnost vytvořit si takový sprej doma. Výhodou je cena a také množství. Pro přípravu takového čistícího prostředku, je potřeba dostatečně velká nádoba s rozprašovačem, 40ml peroxidu vodíku, 10 ml tekutého mýdla dle vlastního výběru, 40 ml čistého alkoholu a 10 ml jaru, 250 ml vody. To vše důkladně promícháme při každém použití a můžeme aplikovat na sklo. Pokud přípravek zkoušíte poprvé, je třeba otestovat jej na malé ploše.

Pokud budete lpět na pravidelnosti, ušetříte si čas případného drhnutí silného vodního kamene, což není zrovna oblíbená činnosti nikoho z nás.

Mohlo by se vám líbit...