Pozor na kapsáře, kabelky si o to říkají

Pozor na kapsáře, kabelky

Pozor na kapsáře, kabelky

Nezadržitelně se blíží vánoční svátky, tomu všemu však předchází shon a nakupování, ale ani v tomto svátečním období zloději „nespí“. Nastává jejich čas. V obchodech se vytváří fronty, nakupující u sebe mají větší obnosy peněz. Kapesní krádeže se v tomto období množí jako houby po dešti.

Téměř každý má ve svém okolí známého či příbuzného, který se stal obětí kapsáře. Před Vánocemi navíc zlodějíčci využívají tlačenic na veřejných místech. Podle policejních statistik se tyto drobné krádeže každým rokem navyšují. Mezi nejčastěji okradené občany patří ženy, které mají obsahy svých tašek a batohů volně přístupné a nedávají si na ně pozor. U mužů je to jinak. Podle zkušeností policistů jsou častěji obelstěni falešnými prostitutkami, které si je za oběti vyhlídnou v okamžiku, kdy pánové popíjejí alkohol. Přijdou k muži se záminkou poskytnutí sexuálních služeb, pak ho začínají objímat a osahávat a během toho dotyčného okradou. Téměř nikdo z oslovených přitom o nabízené služby nemá zájem. Pokud by ho měli, tak mají stejně smůlu, protože nepravé nevěstky svoji nabídku rychle vezmou zpět.

Mezi kapsáři převažují cizinci, kterých je prý zhruba sedmdesát procent. Kromě gangů z Rumunska do Česka jezdí loupit už i Bulhaři, Chorvati. Češi dopouštějící se kapesních krádeží většinou nejsou příliš specializovaní, ale páchají i jiné drobné trestné činnosti, například krádeže v obchodech, menší podvody nebo vloupání. Cizinci mají gangy, které používají v podstatě stejné postupy, akorát jezdí po celé Evropě a kradou všude při jakékoli příležitosti. Je to pro ně obživa. Největší prevence je dávat si pozor na své kabelky a věci všeobecně. Je důležité, aby jste si rozdělili své cennosti, které nosíte u sebe, do různých kapes, a neměli je tak všechny pohromadě v tašce.

Mohlo by se vám líbit...