Králem mezi masem

Už vás nebaví jíst stále to samé maso dokola? Ze všech stran slyšíme, jak jíst maso nemusí být zrovna až tak zdravé, jak si myslíme. Díky tomu čím zvířata krmí, jen aby rychle měly tu pravou míru na porážku. Maso už není nějakou neobvyklou lahůdkou. Tohle ale nemůžeme říct o mase pštrosím! Už jste ho vyzkoušeli?

Tohle maso je vynikající a gurmáni si velice pochutnají. Nebudeme tvrdit, že je tento druh masa zrovna levný. Cena pštrosího masa se pohybuje cca 500 Kč za kilo, což je tedy dost, ale zaručujeme vám, že tahle investice se vám vyplatí a pochutnáte si a litovat rozhodně nebudete.

Pštrosí maso je zdravé

Pštrosí maso je velice chutné a hlavně zdravé. Ve 100g masa máme pouhé 2g tuku, 27g proteinů,  68mg cholesterolu a také obsahuje větší množství železa než ostatní maso. Je velkým zdrojem vitamínů skupiny B a má vysoký podíl hořčíku. Pokud si potrpíte na zdravý životní styl tak tohle maso je pro vás to pravé.

Jak jej připravit

Tohle maso není vhodné dlouho skladovat. Díky dlouhému skladování totiž dochází k jeho vysušování. Nejvíce si na mase pochutnáte, pokud si ho uděláte na grilu nebo jej dáte do trouby. Je třeba dát si pozor, abyste jej zbytečně nepřepekli a nepřipravili se o jeho šťavnatost. Koření je čistě na vaší chuti, ale nemělo by ho být moc, aby nepřebilo chuť tak lahodného masa.

Jako přílohu, k tomuto masu, můžete zvolit lehký zeleninový salát.

K čemu jej přirovnat

Vzhledem se pštrosí maso podobá zvěřině, ale chutí bychom ho přirovnali k hovězímu masu.

Mohlo by se vám líbit...