Desatero pro správnou péči o pleť a vlasy

Správná péče o pleť i vlasy se vyplácí. Náš vzhled je mladistvý, kůže i vlasy jsou vyživené a doslova září zdravím. Přitom to není vůbec složité. Jaké základní postupy byste měli dodržovat. 

Doplněk stravy, který dělá divy

Elixír mládí se našel. Je jím kolagen – přírodní látka získávaná z moře, která dokáže jít proti proudu času. Kožní i vlasové buňky budou díky němu vyživené, tím pádem se výrazně zmírní tvorba vrásek, ale také vypadávání vlasů. Pokožka bude vyživená, nehty budou pevné, vlasy budou rychleji růst a budou zářit zdravím. 

Každodenní odlíčení

Pravidelné odličování pleti je základem pro její zdravý a zářivý vzhled. Když se navečer pečlivě odlíčíte, vaše pokožka bude mít možnost si během noci odpočinout. 

Na stravě záleží

Vše, co jíme, se projevuje také na našem zdravotním stavu a na našem vzhledu. Dopřejte si dostatek lokální zeleniny, kupujte produkty, které tělu prospívají. Nahraďte nezdravá jídla vhodnější alternativou. 

Přirozené vysychání

Když si umyjete vlasy, ponechte jim chvíli času, než na ně tasíte hřeben nebo vysoušeč vlasů. ponechte jim volnost a nechte je chvíli přirozeně vysychat.

Maska jednou týdně

Vlasům i pleti stačí, když jim dopřejete půlhodinovou péči v podobě vhodné masky jen jednou týdně. Jestliže máte jemnou pleť, peeling před aplikací masky můžete rovnou vynechat. 

Žádná horká voda

Působení horké vody neprospívá ani vlasům, ani kůži. Dejte si vlažnější sprchu, raději se zahřejte pohybovou aktivitou.

Správná kosmetika

Když naleznete řadu kosmetických produktů, které vám vyhovují, neměňte je. Pleti trvá, než si zvykne na nový produkt. 

Přírodní krása

Zkuste se soustředit na přírodní masky i kosmetiku. Oceníte nulové vedlejší účinky, vyhnete se také rakovinotvorným látkám, které některé druhy kosmetiky stále ještě obsahují. 

Hoďte to za hlavu

Pozitivní postoj k životu se vám vyplatí i v případě péče o pleť. Snažte se stýkat s příjemnými lidmi. Volte co nejvíce denních aktivit tak, ať vám dělají radost. 

Chraňte se

Snažte se vlasy i pleť co nejvíce chránit proti působení slunečních paprsků. 

Dodržujete všechna tato doporučení i vy? 

Mohlo by se vám líbit...