Káva nejen k pití

Kávu znají snad všichni. Někteří z nás ji milují a vypijí i několik šálků za den. Někdo ji zase na chuť nepřišel. Káva ale nemusí sloužit pouze jako nápoj, ale také jako pomocník v domácnosti. Že si nedovedete představit, v čem by vám káva doma mohla pomoci? My vám dáme pár typů, jak ji využít i jinak než jen k pití.

Lapač pachů

Každý z nás to jistě moc dobře zná. Do koše jste vyhodili něco, co zrovna moc vábně nevoní, venku prší, nikomu se s košem prostě a jednoduše nechce. Stačí nasypat trochu kávy na dno koše a ta pohltí veškeré nežádoucí pachy.

Také pokud potřebujete provonět vaši šatní skříň a zbavit ji nežádoucích pachů. Zkuste do látkového pytlíčku nasypat trochu zrnkové kávy. Ta vaši skříň skvěle provoní jemnou kávovou vůní a pohltí zápach.

Pokud se vám v lednici smíchalo mnoho vůní z jídla a ve finále z toho vznikl nepříjemný zápach, nebojte se do malé misky nasypat mletou kávu a vložit ji do police v lednici. Káva absorbuje veškerý nežádoucí odér.

Krásné květy

Patříte mezi milovníky pokojových květin? Milujete, když vám vykvetou a zkrášlí váš domov? Až dopijete kávu, která by teda neměla být slazená, zkuste vychladlý lógr občas nasypat do květináče. Káva působí jako přírodní hnojivo a dodá květině vitalitu. Květina vám bude častěji kvést a barvy květů budou sytější.

Také se vám občas u zalévání stane, že konvičkou nalomíte či ulomíte list? Není třeba zouvat. Zkuste potřít kávou poškození místo. Zlom se zacelí a list poroste dál.

Mohlo by se vám líbit...