Výhody a nevýhody solárních svítidel

Když zařizujete svou domácnost, musíte myslet na mnoho detailů, bez kterých byste nemohli bydlet. Nejdříve se zamyslete nad osvětlením, protože to je základ celého bydlení. Bez osvětlení nemůžete fungovat, proto mu klaďte největší důraz. Zatímco do interiéru se hodí zejména retro svítidla nebo LED svítidla, která vám nejen, že vypadají vkusně, ale taky jsou velice úsporné a dokážou zachránit i tisíce korun za rok za energie. Na zahradu však volte krapet jiné osvětlení, a to konkrétně solární osvětlení.

Bez osvětlení na zahradě byste nemohli pořádat žádné zahradní večírky, které by se mohly protáhnout i do pozdní noci. Navíc vždy, když by se setmělo, by vás zahltila tma a neviděli byste na krok. Venkovní svítidla se instalují zejména kolem cestiček, jež vedou zahradou, ale taky se instalují kolem bazénu, abyste do bazénu náhodou při noční procházce nespadli.

Solární svítidla jsou v současné době obrovským hitem. Poskytují decentní osvětlení zahrady a jsou zároveň velice vkusnou dekorací. Bohužel i toto osvětlení má své nevýhody, s nimiž se seznámíme. Samozřejmě si zmíníme i výhody, aby bylo vaše rozhodování objektivní.

Výhody solárního osvětlení

Solární osvětlení se velice snadno instaluje, což se řadí k jeho největším výhodám. Většinou se instaluje na jižní stranu zahrady, tedy na místo, kde nejvíce svítí sluníčko. Právě sluníčko totiž svítidla nabíjí, proto je nutné je instalovat na slunná místa, na temných místech by se dostatečně nenabila a tudíž by neposloužila po setmění.

Další výhodou solárního osvětlení je to, že spoří elektrickou energii. Stejně jako LED svítidla dokáže solární osvětlení ušetřit tisícikoruny ročně.

Nevýhody solárního osvětlení

Každá mince má dvě strany, u solárního osvětlení to není jinak. Nyní přišel čas na nevýhody solárního osvětlení. Tou hlavní nevýhodou je to, že málo svítí. Je to tedy spíše doplňkové osvětlení, které nesvítí dlouho do noci. Při nočním grilování s tímto osvětlením nepochodíte, bohužel. K dalším nevýhodám patří to, že u solárních svítidel musíte často měnit baterii. První výměna je nutná například už po roce.

Mohlo by se vám líbit...