Tajná nebo přiznaná? Civilní nebo církevní? Aneb vyznejte se v druzích svateb

Svatební den je na spadnutí a říkáte si, že byste se o svatbě stejně měli něco víc dozvědět? Nemluvíme však o tipech, jak vybrat šaty pro družičky nebo nevěstu, ale spíše o praktických informacích týkajících se druhů svateb. Věděli jste, že svatby existují civilní a církevní nebo že je můžete zatajit nebo přiznat? To všechno jsou informace, které se vám mohou při pořádání tohoto velkého dne hodit nejen proto, že díky tomu bude tento den podle vašich představ.

Církevní nebo civilní obřad?

Církevní nebo civilní obřad – to je otázka, kterou budete řešit v případě, že je jeden z páru nábožensky založený. V případě, že dvojice není nábožensky smíšená, je toto dilema ze hry. Jiná situace nastává v okamžiku, kdy jsou partneři nábožensky smíšení. V takové chvíli musí dojít na kompromisy. 

Zatímco církevní obřad je zpravidla důstojnější (už jenom pro prostory kostela nebo zvuk varhan, které dodávají na okamžiku), civilní je opředen menším množstvím pravidel. 

Tajná nebo přiznaná svatba?

Dalším dilematem, které mohou svatbu narušit nebo zkomplikovat, je rozhodování, zdali se pustíte do tajné nebo do přiznané svatby. To je ryze individuální rozhodnutí, která opět leží na bedrech jen a pouze snoubenců. Jestli chtějí mít své blízké na svatbě nebo všechno udělat na radnici nebo jestli chtějí mít pompézní svatbu se vším všudy. 

Tajné svatby jsou velmi často kouzelné v jedné věci, a sice v tom, že nejsou příliš plánované a pokud ano, tak že jsou velmi spontánní. 

Velká nebo malá svatba?

Pokud se rozhodnete pro přiznanou svatbu, pak je další otázkou, zdali bude velká nebo malá svatba. Samozřejmě řešením je zlatá střední cesta, a sice středně velká svatba, na kterou pozvete jenom oblíbené lidi. 

To, jestli bude svatba velká nebo malá, se většinou odpíchne od toho, kolik lidí vlastně chcete pozvat. A dle toho budete shánět prostory a další věci.

Mohlo by se vám líbit...