Rozkládací křesla nejen do malých prostor

Rozkládací pohovky jsou v našich domovech velmi častou součástí. Snadno je rozložíte a v případě potřeby získáte prostor pro pohodlný spánek. V současné době už se vyrábí natolik kvalitní pohovky, že dokážou nahradit postel a bez problému poslouží i dvěma osobám současně. Avšak rozkládací křesla tolik známá nejsou. Přitom dokážou tuto funkci také poměrně dobře splnit – a přitom ještě více šetří prostor! Proč byste měli investovat do rozkládacích křesel? A můžete na nich spát každý den?

Je vhodné pro každodenní spánek?

Ne všechna rozkládací křesla jsou vhodná pro každodenní spaní. Některá nejsou příliš pohodlná, takže na nich bude vhodné spát jen čas od času (například, když k vám přijde návštěva). V současné době už ale můžete koupit natolik pohodlné rozkládací křeslo, které je vhodné skládat a rozkládat každou noc. Obvykle je rozkládací křeslo vhodné jen pro jednu osobu. Pro dvě osoby je spaní už nepohodlné (pravdou ale je, že se prodávají i prostornější rozkládací křesla). 

Ideální do studentských bytů

Právě studenti hledají způsob, jak se vlézt do jedné místnosti, jejíž prostor může být značně omezený. Nemají příliš velké finanční prostředky, které by mohli do vybavení tohoto pokoje investovat. Proto je pro ně rozkládací křeslo ideální. Nezabere příliš mnoho prostoru a účel splní. Samozřejmě také další lidé, kteří potřebují levné spaní na omezeném prostoru, takové křeslo jistě ocení. 

Čalounění křesla

Čím kvalitnější materiál zvolíte, tím bude křeslo vypadat lépe a také může být odolnější vůči poškození. Z koženky snadno odstraníte případné nečistoty, textilní potahy jsou náročnější na údržbu, avšak obvykle déle vydrží. Koženka totiž časem může popraskat a křeslo tak ztrácí na svém vzhledu. Čalounické látky jsou oblíbené a jsou příjemné na dotek. Dostupné jsou v celé řadě barev, takže je velmi snadno začleníte do svého interiéru.

Mohlo by se vám líbit...