Luxus podzimu je kašmír

Období módy svetříků je tady. Které jsou nejvíce in? Lidé si nyní začínají dosti uvědomovat, že kvalita by měla být na prvním místě. Je třeba se zamyslet nad tím, zda uděláme dobře, když si koupíme levný nekvalitní svetr, který budeme muset příští rok kvůli jeho obnošeném vzhledu vyhodit, a nakupovat znovu. Není lepší trochu investovat do kvalitního materiálu a svetr vám vydrží mnohem déle?

Zda je váš názor stejný, jako ten náš, kupte si kvalitní kašmírový svetr. Ano, jeho cena není zrovna nízká, ale za to je to investice na několik let dopředu. A když se o něj budete dobře starat, tak bude stále tak krásný, jako při jeho nákupu, po celou dobu nošení.

Péče musí být

Základem životnosti kašmírového svetru je péče o něj. Zapomeňte na pračku nebo nedej bože sušičku. Tento svetr si zaslouží něco víc. Nebojte, zase do čistírny jej nosit nemusíte. Postačí, když si napustíte vlažnou vodu a svetr v ní ručně vyperete s pomocí jemných pracích prostředků. Sáhněte po pracím prášku pro děti, ten by měl být nejšetrnější.

Při sušení je důležité, abyste svetr jen lehce vyždímaly a poté vysušily froté ručníkem. Pak už jen nechat volně uschnout a je hotovo.

Dbejte na to, aby nebyl svetr pověšený na ramínku ve skříni. Mohlo by dojít k jeho natáhnutí, což není zrovna žádoucí efekt. Proto tento kašmírový svetr raději úhledně poskládejte a uložte na poličku, tím zabráníte jeho možného poškození.

Tento svetr si jistě oblíbíte a díky kvalitě jej budete moci nosit déle než je tomu u ostatních svetrů.

Mohlo by se vám líbit...