Jaká nebezpečí aktuálně číhají na psa?

Léto je roční období, které je náročné také pro pejsky. Pro naše čtyřnohé domácí mazlíčky totiž číhá mnoho nebezpečí, řada z nich je může dokonce ohrozit na životě. Je sice nemožné psa uhlídat, ale pokud s ním budete trávit čas venku, můžete ho chránit před těmi největšími nebezpečími, s nimiž se může dostat do styku. Jaká nebezpečí to jsou?

Nejbezpečnější období je pro psy podzim a zima. S příchodem jara se začínají v přírodě šířit mnoha nebezpečí, kterým pes musí čelit. Zatímco na jaře se nebezpečí šíří především lesy a přírodou, v létě se mnohá nebezpečí dostávají i na zahrady rodinných domů. Pojďme si říct, před jakými nebezpečími musíme své psy chránit.

Pozor na lilie

Majitelky zahrad se snaží o to, aby byla zahrada krásná a plná květin. Jenže pokud je majitelka zahrady zároveň majitelkou psa, který neustále po zahradě běhá, měla by uvažovat, jaké květiny na zahradu vysází. Řada z nich je totiž pro psa jedovatá. Zejména lilie.

Lilie jsou velice oblíbené rostliny, které se velice často zasahují na zahradu a během června krásně vykvétají. Bohužel lilie jsou i nebezpečné. Nevadilo by, že jejich pyl barví tak, že z oblečení ho po zašpinění nedostanete, už však vadí, že pyl je vysoce toxický. A to nejen on. Jedovatý je jak pyl, tak i květy a listy.

Prevence na prvním místě

S teplým počasím se začínají šířit světem i mnozí otravní parazité. Máme na mysli zejména vlasovce psího, blechy a klíšťata, proti kterým je nutné psa očkovat. Samozřejmě žádná prevence, ani očkování, není stoprocentní, proto psa vždy po každé procházce zkontrolujte, jestli se na něj nenalepil nějaký nevítaný host, který by mohl způsobit jenom problémy. Psa je nutné zkontrolovat zejména po procházce v lese, kde se parazité vyskytují nejčastěji.

Mohlo by se vám líbit...