Zdravý životní styl je základ kvalitního života. Jak na něj?

Mnohým lidem začíná den tak, že se nevyspí dobře, protože zkrátka dlouho do noci ponocovali. Následně se pak nestihnou ani nasnídat, protože zkrátka zaspali, a tak do sebe nalijí jenom kávu a jdou vstříc běžnému životu. Po cestě si koupí ne zrovna dobrý kousek čerstvého pečiva – většinou ve sladké podobě, a tak se bohužel mohou hned z rána těšit na příjem nemístných tuků a kalorií, bez kterých by se jednoznačně obešli. Navíc se blíží léto, a tak bychom si mohli dbát na to, abychom začali alespoň nyní žít zdravým životním stylem. Nejedná se však jen o vyváženou, kvalitní a hlavně pravidelnou stravu, ale zásad tohoto stylu je mnohem více. Nemusíte se však děsit, že byste je nemohli zvládat, není to nic, čeho byste se měli leknout. Vše je to jen o zvyku – jako ostatně každá změna ve vašem životě.

1. Dostatek tekutin je základ

Každé tělo musí mít svůj pohonný motor pro daný den. U nás se jedná o přísun tekutin, tedy vody. Dbejte na svůj pitný režim, protože jen díky němu odvodníte ty špatné záležitosti z vašeho těla a budete mít v těle jen to prospěšné. Zejména při sportu dbejte na to, abyste hodně pili. Mnohdy si ani neuvědomujete, že se například hodně potíte, a to z důvodu například skvělého funkčního oblečení. Jenže každá kapka potu, co vypotíte, musí být následně nahrazena kapkou vody, kterou vypijete.

2. Dostatek pohybu, ale také i spánku

Se zdravým životním stylem se pojí samozřejmě i dostatek pohybu. Ten je důležitý. Bez pohybu byste byli jen stále se válející lidé, kteří by jen kynuli, protože by jen jedli. Trochu pohybu navíc nikoho nezabije. Zkuste to proto alespoň s denními procházkami. Nemusí to být zrovna obrovský pětikilometrový závod, stačí jen dvacetiminutová procházka jednou denně. S pohybem se však pojí i odpočinek svalů. Dbejte na to, aby vaše svaly odpočívaly – dejte jim možnost odpočinout si. Spánek je proto nejlepší možnost. Osm hodin není třeba dodržovat, ale alespoň těch sedm byste spát měli. Pořiďte si kvalitní polštáře a matrace, ať je váš spánek opravdu kvalitní.

Mohlo by se vám líbit...