Žebříček nejvlivnějších lidí plný sportovců! Znáte všechny?

Žijeme ve světě, ve kterém určují a stanovují pravidla sociální sítě. Máme každý své účty na mnoha sociálních sítích a na těchto sítích trávíme klidně i tři hodiny denně. Je to na jednu stranu zabiják času, na druhou stranu je to pro některé i byznys – hlavně pro ty, kteří jsou hojně sledováni. A právě takoví lidé se obvykle dostávají do žebříčku nejvlivnějších lidí na sociálních sítích.

Tento žebříček pravidelně sestavuje časopis Forbes, který je mimochodem na trhu už sto let. Pokud jste nezastihli zářijové vydání, v němž byl nový žebříček 77 nejvlivnějších lidí světa, pak vám z něj přinášíme alespoň malou ochutnávku.

 Už klasicky byl tento žebříček plný youtuberů, kteří jsou sice stále sledováni, ale kteří už se pomalu ale jistě musí ohlížet po jiném řemeslu, protože Youtube aktuálně zažívá krizi, s níž se bohužel nebude moct poprat velká řada youtuberů. V tomto žebříčku se mimo jiné ocitli i celebrity, které známe z televize, dále taky modelky a samozřejmě i sportovci.

Pojďme si nyní zmínit několik sportovců, kteří se v tomto žebříčku uchytili na poměrně slušných pozicích.

• Petra Kvitová

Bývalá světová jednička v tenisu je taky současnou jedničkou v žebříčku nejvlivnějších lidí na sociálních sítích. Mladá tenistka Petra Kvitová je sledována nejen díky sportu, který vykonává, ale hlavně díky svému vztahu s Hrdličkou, bývalým partnerem Lucie Borhyové.

• Petr Čech

Kupodivu i Petr Čech se neustále drží v první trojici těch nejvlivnějších lidí na sociálních sítích. Nyní obsazuje třetí místo. Fotbalový brankář má tedy očividně svým fanouškům stále co ukázat.

• Jaromír Jágr

Popularita hokejisty Jaromíra Jágra v porovnání s minulým žebříčkem poměrně klesla. Nyní se nachází až na 42. místě. Jeho sociální vliv upadá asi stejně jako vztah s Kopřivovou. Podle všeho není zrovna šťastný a vyrovnaný, jak tomu bylo před rokem. Po kariérní stránce se mu ale velice daří.

• Tomáš Berdych

Výš než Jaromír Jágr se nyní umístil Tomáš Berdych – tenista, kolem kterého se točí řada médií. Poměrně se mu daří a je o něm často zmínka i ve sportovních novinách.

Mohlo by se vám líbit...