Jaké potraviny vám pomohou spálit tuk na břiše?

S blížící se plavkovou sezonou většina žen začíná řešit to, jak efektivně, rychle a hravě zhubnout do plavek. Bohužel mnohé ženy sází na drastické diety, které opravdu nejsou nic dobrého a zdraví příjemného. Jsou naopak tělu nepříjemné a zdraví škodlivé, přece jen jsou často nesmyslné. Břišní tuk lze spálit i daleko efektivněji a snáze. Stačí si správně nastavit stravování. Jídelníček by se měl doplnit potravinami, které umí spalovat zmiňovaný tuk. Jaké potraviny to dovedou? 

Ať už byste se zeptali jakéhokoli nutričního specialisty nebo odborníka na hubnutí, vždy by vám řekl jedno, a sice stravování je základní kámen k úspěšnému hubnutí. Pokud chcete zhubnout, je ze všeho nejdůležitější začít se správně stravovat. Místo sladkých cukrů vsaďte na potraviny, které spíše pomáhají spálit tuk na břiše. 

Ryby 

Do svého jídelníčku byste měli zařadit především ryby, které jsou zdrojem bílkovin a také omega-3 mastných kyselin. Zatímco bílkoviny stojí za budováním svalů, omega-3 mastné kyseliny zvyšují rychlost metabolismu, což vede k efektivnějšímu a rychlejšímu spalování. Podle odborníků byste měli mít rybu v jídelníčku minimálně dvakrát do týdne, aby břišní tuk u vás neměl žádnou šanci.  

Luštěniny 

Luštěniny jsou také obrovským zdrojem bílkovin, vlákniny a také vitaminů a minerálů. Jejich pravidelná konzumace dokonale potlačuje hlad, také zabraňuje přejídání se. Je dobré je taktéž zařadit do každotýdenního jídelníčku, patří totiž na seznam potravin, které pomáhají od nechtěného břišního tuku.  

Houby 

I když houby nemá každý v lásce, přesto je to další potravina, která odbourává břišní tuk. Houby v sobě ukrývají především velké množství vitaminu D, navíc jsou takřka nulové na kalorie, za to obsahují velké množství bílkovin.  

Mohlo by se vám líbit...