Jak předejít cukrovce?

Cukrovka není bohužel onemocnění, nad kterým bychom mohli jen mávnout rukou. Jedná se naopak o velice nebezpečné onemocnění, které se dokonce umístilo v žebříčku deseti nejčastějších příčin úmrtí. Pokud se cukrovky obáváte, protože máte cukrovky například v rodině, měli byste vědět, jak jí hravě předcházet. Respektive jak předcházet prediabetu, což je stav, který na příchod cukrovky upozorňuje.  

Jednotlivé tipy, jak předcházet cukrovce (nebo tedy prediabetu) by si měly osvojit i děti. Jen málokdo si to uvědomuje, ale prediabetes upozorňující na příchod cukrovky mohou dostat i děti, u nichž se následovně v nejbližších deseti cukrovka projeví.  

Více zdravých tuků a méně sacharidů 

Pokud se chcete vyhnout prediabetu, a tedy i cukrovce, je třeba se podívat na svůj jídelníček a analyzovat ho. Vyhodit byste z něj měli především sacharidy (tedy ne úplně, stačí jejich konzumace snížit). Místo nich do svého jídelníčku přidejte více zdravých tuků, jež se ukrývají například v oříšcích, dále pak v různých druzích semínek nebo v rostlinných olejích (například v dýňovém oleji nebo ve lněném oleji).  

Už žádné zpracované potraviny 

Věděli jste, že nejvíce cukru a soli najdeme ve zpracovaných potravinách? Myslíme tím průmyslově zpracovaně potraviny čili instantní jídla, pokrmy z prášku nebo polotovary. U těchto jídel si často ani neuvědomujeme jejich složení, mají nás rychle nasytit. Ovšem jsou to největší nepřátelé. Zpomalují metabolismus, znesnadňují kontrolu hladiny glukózy v krvi a jsou tedy i důvodem vzniku cukrovky.  

Hoďte pijte 

Dodržování pitného režimu nás v mnoha situacích zachrání. Voda nejen, že vyplavuje z těla nezdravé látky, ale kromě toho hydratuje tělo a pomáhá s udržením správné hladiny cukru v krvi. Díky dostatečnému pitnému režimu množství cukru v těle udržíme pod kontrolou a cukrovka na nás nebude moct.  

Mohlo by se vám líbit...