To nejdražší, co si můžete v Dubaji dopřát

Každý z nás touží po luxusu. Jednou za čas si většinou koupíme nějakou šíleně drahou věc, díky které se budeme muset následující měsíc uskromnit. Je to ale zkrátka radost, kterou jednou za čas vůbec není špatné si dopřát. Pokud si tedy nechceme koupit nějakou z nejdražších věcí na světě, které by nás asi nejspíše zruinovaly nebo přivedly k bankrotu.

Mnoho lidí zná seznamy nejdražších hodinek světa, kdy se na první místo usadily hodinky značky Patek Philippe. Také jsou hlavně ženám známy ty nejdražší kabelky světa, z nichž se na prvních pozicích usadily ty z dílny značky Louis Vuitton. Ovšem nikdo se většinou nezajímá o nejdražší věci světa obecně.

Existuje hned několik různých věcí, které opravdu můžeme považovat za ty nejdražší. Většinu z nich najdeme v luxusním Dubaji. Nemůžeme se divit tomu, že je najdete právě tady, vždyť Dubaj je tou nejvyhledávanější luxusní destinací, kde se žije víc jak nadstandardně.

Policie se zde má na úrovni

Kam se hrabou nové vozy policie České republiky. V Dubaji se o své policisty starají s mnohem větším luxusem. Jejich vozy se řadí k těm nejdražším věcem světa. Nejsou to totiž auta z dílny značky Peugot nebo třeba Ford, ale jsou to unikátní automobily z dílny Lamboghini či Bentley. V Dubaji chce být asi policistou každý, když se zde jezdí v takových luxusních vozech, na které si běžní smrtelníci nemohou ani sáhnout.

Zajímavostí jsou zdejší automaty

Automaty v Dubaji jsou ojedinělé z mnoha důvodů. Jednak třeba proto, že zde najdete automobily, které místo kávy či bagety nabídnou luxusní vůz, ale jednak taky proto, že zde naleznete automaty, kde místo nápojů či jídla dostanete zlatou cihličku. Hlavně tyto „zlaté automaty“ se díky svému obsahu zařazují také na seznam těch nejdražších věcí světa.

Jsou libo gepardi jako domácí mazlíčci?

Česko se sice řadí k pečovatelské špičce, protože za své domácí mazlíčky utratíme každým rokem více jak třináct milionů korun, ale v Dubaji je to zase trochu jinak. Zde se cifry dostávají do mnohem vyšších čísel, protože zde nemají klasické domácí mazlíčky ve formě koček či psů, ale mají zde domácí mazlíčky ve formě gepardů. Na první pohled je tedy jasné, že díky stravě a péči o toto exotické zvíře, se i chov domácích mazlíčků v Dubaji řadí k tomu, co si zde budete moct dopřát jenom za velké peníze.

Mohlo by se vám líbit...