Jaké vážné nemoci jsou u dětí nebezpečně časté?

Pod pojmem nemoc si jistě většina z vás představí pouze chřipku nebo angínu, což jsou samozřejmě velmi nepříjemné nemoci, které však mnohdy nejsou zrovna příliš nebezpečné, ale jsou samozřejmě časté. Jedná se však o nemoci, které nás navštíví během zimy. Vždyť i letos jsme se setkali s chřipkovou epidemií, která donutila velké množství škol zavřít kvůli nedostatku dětí v lavicích. Ovšem samozřejmě to není pouze o těchto nemocech, které každý rok sužují nejen dospělé, ale také i děti.

Mezi dětské velmi časté nemoci se však nyní vyskytují čím dál častěji nebezpečnější nemoci, než je chřipka nebo angína. Jedná se o virové onemocnění, které je doprovázeno s dlouhou a hlavně mnohdy také s nebezpečnou léčbou. Není se čemu divit, když se rodiče už se sebemenšími náznaky rychle hrnou k doktorům. Takové nemoci jsou nyní opravdu velmi časté, a tak se vždy při naleznutí takových příznaků obraťte na odbornou lékařskou pomoc, která vám častokrát může rychle říct, zda se jedná nebo nejedná o vážnou chorobu. Někdy se jedná jen o skopnutý palec, jindy to může být příznak páté nemoci.

Co je to pátá a šestá nemoc a jak se projevují?

Mezi nejčastější dětské nemoci se v poslední době řadí především pátá a šestá nemoc. Jedná se o virové onemocnění, které je velmi nepříjemné. Co se týče páté nemoci, tak se projevuje především zarudnutím na tvářích a nosu a postupně se tato vyrážka přenáší na celé tělo a její šíření polevuje až po třech týdnech. Vyrážka a zarudnutí je velmi bolestivé a následně může docházet ke zduření kloubů na rukou a kolenách.

Šestá nemoc se projevuje především dlouhotrvající horečkou, která neustupuje ani po čtyřech dnech. Po poklesu teploty se najednou začnou vyskytovat vyrážky růžové barvy, a to hlavně na trupu, krku a pak také na rukou. Tato vyrážka se však nerozšiřuje po tři týdny, ale během dnů růžovění pomalu ustupuje.

Mohlo by se vám líbit...