Víte, jaký má kiwi vliv na naše zdraví?

Jelikož na nás neustále číhají venku viry a bakterie, měli bychom myslet na naše zdraví a měli bychom neustále posilovat naši imunitu. Jenom silná imunita dokáže odolávat všem bakteriím, které se na nás pokusí zaútočit. Svou imunitu posílíte například pravidelným otužováním, taky je třeba dostatečně pít a samozřejmě nesmíme zapomínat na dostatečnou konzumaci zeleniny a ovoce. Co se týče konzumace ovoce, nemusíte konzumovat jenom domácí plody, které moc dobře znáte. Existuje přece tolik exotických plodů, které dělají našemu zdraví dobře. Co třeba takové kiwi?!

Exotické ovoce se na pultech našich obchodů objeví hlavně během vánočních svátků, což je celkem paradoxní – exotické ovoce se doporučuje jíst hlavně během léta, protože se o něm všeobecně ví, že ochlazuje organismus. Takové kiwi však najdeme na pultech obchodů takřka celoročně.

Co je to kiwi?

Kiwi určitě znáte, protože je svým tvarem i chutí naprosto výjimečné, ale není na škodu si o tomto exotickém ovoci něco říct.

Kiwi je exotické ovoce, které se k nám dostalo zhruba v osmdesátých letech. Pochází z Číny, ale dneska se vyskytuje a hojně pěstuje hlavně na Novém Zélandu nebo například v Austrálii či v Kalifornii nebo Izraeli.

Je zajímavé, že se kiwi zhruba před patnácti lety dostalo na seznam dvanácti nejméně kontaminovaných potravin pesticidy. Během jeho pěstování se tedy jinými slovy používá skutečně minimální množství nebezpečných postřiků a hnojiv, které škodí našemu zdraví.

Co kiwi obsahuje?

Sice je kiwi vzhledově nejošklivější ovoce, ale na druhou stranu je to obrovský stroj vitaminu C. Vitaminu C má kiwi mnohem více než jiné běžné ovoce, které známe. Doporučuje se jíst jedno kiwi denně (u dospělého člověka).

Kiwi je velice účinné v boji proti infekcím, dokonale posiluje imunitu, podporuje i růst kostí. Kromě toho pomáhá při častém krvácení dásní, stimuluje činnost svalů nebo třeba je obrovský zdroj energie.

Mohlo by se vám líbit...