Těhotenská masáž

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž

Těhotenství sebou nese velkou zátěž na bederní oblast zad i na krční páteř. Masáž je během těhotenství skvělým pomocníkem k úlevě. Dokáže pomoci také oteklých kotníkům a unaveným nohám, stejně jako rozbolavělý prsům. Těhotenská masáž usnadňuje nejen průběh těhotenství, ale dá se použít i během porodu a po porodu.

V prvním trimestru se klasická masáž nedoporučuje, proto je dobré volit jen tuto speciální péči. Od čtvrtého měsíce těhotenství si již za dodržení určitých zásad můžete masáž v klidu dopřát. Pomocí masážních olejů dochází ke zvýšení mechanického, biochemického i reflexního účinku. Nejčastěji se provádí masáž zad a šíje, pozornost se věnuje nohám, chodidlům i kotníkům a výjimkou není ani jemná masáž břicha, kdy miminko vnímá láskyplné doteky.

Účinky těhotenské masáže

  • zmírňuje poruchy spánku v těhotenství
  • účinně posiluje funkci svalů v nejvíce v zatěžované bederní oblasti zad a uvolňuje bolesti v zádech
  • zmírňuje bolesti hlavy
  • zmírňujepocity nevolnosti
  • skrz zlepšení krevního oběhu ulevuje kloubům a lymfatickému systému a odstraňuje pocittěžkých nohou
  • dokáže snížit stres a napětí
  • prospívá k přívodu toku kyslíku a všech živin k dítěti
  • zlepšuje metabolizmus – jak je známo, v těhotenství se ženy poměrně často potýkají s problematickým vyprazdňováním

Bolesti v zádech ty jsou velmi časté, a proto se mnohdy klasifikují jako normální v průběhu těhotenství. Bolest ale upozorňuje na fakt, že tělo žádá pomoc. Pokud těhotná maminkamůže cvičit, je vhodné cvičení kombinovat s masážemi. Nemůžete-li cvičit, volte alespoň masáže.

Těhotenská masáž uvolňuje i psychiku, což má důležitý vliv na prenatální vývoj očekávaného dítěte. Jde o bezpečnou a prověřenou techniku přinášející nejen fyzické, ale i psychické emocionální uvolnění. V těhotenství je masáž skutečným balzámem. Používaný olej při masáži zvyšuje elasticitu kůže a dokáže zamezit i tvoření strií nebo je alespoň značně zmírnit.

Mohlo by se vám líbit...